درنگ :  شاید در زندگی یکی از این ها را نتوانید داشته باشید و رانندگی کنید یا حتی بهتر است خیالتان را راحت کنیم٬ شاید حتی یکی از این ها را نتوانید ببینید. اما فراری در هر صورت وعده داده که این مدل نکات مثبت زیادی نسبت به FXX K دارد. مدیر ارشد طراحی فراری می گوید در این ماشین همه چیز به نیروی پایین کشنده (Downforce- نیروی آیرودینامیکی که ماشین را سمت زمین فشار می دهد) ختم می شود.

FXX K Evo تا ۲۳ درصد نیروی پایین کشندگی بیشتری نسبت به FXX K  دارد و نسبت به لافراری معمولی به عدد باور نکردنی ۷۵ درصدی می رسد.

این اعداد معادل ۶۴۰ کیلوگرم نیرو بر روی خودرو در سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت و ۸۳۰ کیلوگرم نیرو در سقف سرعت این ماشین است. شاید تنها بشود صدای تولید شده از این فراری را در آن سرعت تصور کرد.

فراری تعداد محدودی از این مدل تولید خواهد کرد. فراموش نکنید که این ماشین مجوز حرکت در خیابان را ندارد

FXX K Evo دارای دو بال دوقلو ثابت است که طراحی شده اند با اسپویلر های عقب کار کنند٬ درواقع برای این امر کنترلر های اسپویلر تماما بازطراحی شده اند. همچنین بال ثابت عقب از یک جفت پره در کنار ها و یک پره در وسط برخوردار است که ثبات بیشتری ایجاد می کنند. انحنای گلگیرهای عقب نیز برای هماهنگی با باله بزرگ تر شده اند.

تغییر در عقب خودرو٬ تغییر در جلو را نیز می طلبد. فضای بین دو چراغ جلو برای دریافت هوای بیشتر بزرگ تر شده اند و لبه ها و جزئیاتی نیز بر روی کناره سپر جلو ایجاد شده اند که همگی به یکنواختی و نظم جریان هوای عبور کمک می کنند. سیستم تعلیق برای حالت مسابقه کالیبره شده است.

سایز فرمان بزرگ تر شده است و موتور این مدل همان موتور دوازده سیلندر با توان تولید ۱۰۳۶ اسب بخار قدرت٬ FXX K است.

فراری تعداد محدودی از این مدل تولید خواهد کرد و هنوز هیچ عددی را اعلام نکرده ( نباید بیشتر از تعداد انگشتان دست باشد) و باید خاطر نشان کرد که این ماشین مجوز حرکت در خیابان ها را ندارد.

  ملاقات با سه مدل فراری‌ کمیاب در محفلی خاص | سه قلوهای افسانه‌ای را بشناسید
فراری FXX K Evo فراری FXX K Evo فراری FXX K Evo فراری FXX K Evo فراری FXX K Evo فراری FXX K Evo
  تولد ۷۰ سالگی فراری | تصاویر اسب سرکش از گذشته تا حال