درنگ :  شاهرخ فاتح رئیس مرکز ملی مدیریت بحران سازمان هواشناسی از پیش‌بینی درست هواشناسی در مورد ورود توده پرفشار به برخی مناطق کشور خبر داد و گفت: «ما از اواسط هفته گذشته، شروع به اطلاع‌رسانی به تمام دستگاه‌ها درباره ورود توده پرفشار و بارش سنگین برف و بوران کردیم. در واقع سازمان مرکزی هواشناسی یک اطلاعیه روز چهار شنبه و یک اخطاریه روز شنبه در مورد برف و سرما در مناطق مختلف کشور از جمله تهران صادر کرد که برای شهرداری هم ارسال شد.»

او ادامه داد: «برای کارشناسان ما بارش برفی که از ۵ سال پیش تا کنون سابقه نداشته روشن بود و به همین دلیل هم هشدارهای لازم را دادیم. بنابراین غافلگیری مسئولان در چنین شرایطی معنی ندارد.»

فاتح می‌گوید: «به طور کلی رویه کار به این صورت است که ما پیش‌بینی وضعیت هوا را به دستگاه‌های مختلف می‌فرستیم و به آنها هشدار می‌دهیم و به آنها می‌گوییم که آمادگی لازم را برای شرایط جوی داشته باشند.»

کندی خدمات رسانی شهرداری تهران پس از بارش برف که خیلی‌ها آن را به غافلگیری این نهاد و سایر دستگاه‌های مربوط تعبیر کردند، باعث اعتراض بعضی از اعضای شورای شهر شده است.

هنوز هم مردم در برخی از محورها گرفتار برف و گرفتگی جاده هستند و از شب گذشته تا کنون از جاده‌ها تخلیه نشده‌اند. همچنین در مورد احتمال لغو پروازها به مسافران هشداری داده نشده بود.

  مدیریت بحران به شیوه نجفی | توییت شهردار پایتخت خطاب به جوانان و نوجوانان درباره برف سنگین تهران