درنگ : در نمایشگاهی با عنوان «مقتول در سرگرمی‌‌اش: فرانسس گلسنر لی و مطالعاتش درباره قتل‌های حل‌نشده» که به تازگی درباره او و فعالیت‌هایش در پیشبرد علوم جنایی و قضایی توسط موزه هنر اسمیتسونیان واشنگتن برگزار شده، بازسازی‌های او از صحنه قتل‌های حل‌نشده در خانه‌های عروسکی و مینیاتوری به نمایش گذاشته‌ شده‌ است.

بازدید‌کنندگان برای مشاهده این صحنه‌های جنایی باید چراغ‌قوه و ذره‌بین به همراه داشته باشند. صحنه‌هایی که لی آنها را برای کمک به کارآگاهان می‌ساخت تا بتوانند قدرت دیدن خود را تقویت کنند.

وی از ابتدا شیفته تحقیقات علمی جنایی بود و به شدت تحت تاثیر داستان‌های شرلوک‌هولمز و پس از آن تحت تاثیر پرونده قاتلی زنجیره‌ای به نام اچ.اچ هولمز قرار گرفت. هولمز یکی از اولین قاتلان زنجیره‌ای آمریکا بود که قربانیانش را در ساختمانی مارپیچی که بعد‌ها به قلعه قتل‌عام مشهور شد، به قتل می‌رسانید.

خانواده او متناسب با فضای آن دوران چنین فعالیت‌هایی را مناسب دختر خود نمی‌دیدند و او همواره در آرزوی حضور در چنین تحقیقاتی باقی ماند تا اینکه در سال ۱۹۱۴ و پس از جدا شدن از همسر وکیلش به زنی ثروتمند تبدیل شد و پس از مرگ برادرش در سال ۱۹۲۹ توانست حرفه مورد علاقه‌اش را آغاز کند. وی در آن زمان ۵۰ ساله بود و نیمی از ثروتش را به اولین دپارتمان طب حقوقی دانشگاه هاروارد بخشید.

تمامی آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه از روی صحنه‌های قتل حقیقی بازسازی شده‌اند تا دانشجویان دانشگاه هاروارد با کمک آنها بتوانند پردازش دقیق یک صحنه قتل را بیاموزند.