قاسم زارع در گفتگو با درنگ  درباره علت اصلی کاهش مخاطبان تلویزیون توضیح داد و گفت: این کاملاً مشخص است که مخاطبان تلویزیون در یک مقطع زمانی ریزش زیادی داشت و تا زمانی که شبکه‌های مجازی و آفت‌های ماهواره‌ای است ما نمی‌توانیم منکر این موضوع شویم.

وی ادامه داد: ما باید به فکر خودمان باشیم و باید به سمت و سوی بهتر انتخاب کردن و بهتر ساختن برویم. شخصاً جذب تماشاچی را به هر شکلی نمی‌پسندم ولی به هر حال انتخاب تماشای سریال‌های داخلی و خارجی با خوانندگان گرامی است. ما نمی‌توانیم برای آنها تعیین تکلیف کنیم که چه چیزی را از کدام شبکه داخلی یا خارجی ببینند.

بازیگر فیلم سینمایی آژانس شیشه‌ای با بیان اینکه به سمت جذب مخاطبان تلویزیون باید حرکت کرد، اظهار داشت: مخاطبان با برخی بازیگران خاطره دارند که ما مدتی آنها را از دست دادیم؛ این موضوع شاید به دلیل بودجه نداشتن سازمان صدا و سیما یا افت سریال سازی باشد. بنابراین افراد جدیدی جای بازیگران قدیمی را گرفته و به تلویزیون آمدند که مردم خاطره ای از آنها در ذهن ندارند.

زارع افزود: شاید مخاطبان دوست دارند افرادی را ببینند که از قدیم با آنها خاطره سازی کرده‌اند و همین موضوع باعث ریزش تماشاگر تلویزیون شد.

به گفته این بازیگر سینما و تلویزیون، صنعت و تکنولوژی به سرعت نور پیشرفت می‌کند و ما هم برای افزیش و جلب مخاطب باید با همین سرعت پیش برویم.

  چرا کم‌رنگ و کم‌کار شدم؟ از مسئولان بپرسید