درنگ: محمد نیک‌نام مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی آتا در گفتگو با خبرنگار «درنگ» درباره انتشار خبری مبنی بر آتش سوزی هواپیمای این شرکت در فرودگاه اهواز گفت: به هیچ وجه موضوع حریق به نحوی که انعکاس داده شده نبوده و فقط یک مشکل در موتور هواپیما رخ داد که دود ناشی از آن به عنوان «آتش» انعکاس داده شده است.

وی افزود: پرواز ۵۶۴۲ از نوع MD شرکت هواپیمایی آتا حدود ۵:۵۵ دقیقه صبح امروز فرودگاه اهواز را به مقصد تهران ترک کرد اما پس تیک آف هواپیما، خلبان متوجه ایرادی در موتور شماره ۱ هواپیما می‌شود و موضوع را به برج مراقبت نیز اعلام و درخواست بازگشت به فرودگاه اهواز می‌کند.

مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی آتا ادامه داد: در همان زمان خلبان سریعا به سمت فرودگاه اهواز تغییر مسیر می‌دهد و بدون هیچ گونه حادثه‌ای در فرودگاه اهواز لندینگ (فرود) می‌کند.

نیک نام با بیان اینکه خوشبختانه مسافران در سلامت کامل هستند افزود: پس از بروز این مشکل با دستور مدیرعامل هماهنگی‌های لازم برای اعزام مسافران به تهران انجام شد به طوریکه برخی مسافران با هواپیماهای سایر خطوط هوایی و برخی نیز با یک هواپیمای جایگزین شرکت آتا به مقصد تهران اعزام شدند.

مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی آتا گفت: شرکت هواپیمایی آتا از تمام مسافران این پرواز عذرخواهی می‌کند.