استفاده از محصولات آرایشی اشتباه
درنگ : صابون‌ها، لوسیون‌ها، پاک‌کننده‌های آرایش و تمام مواد آرایشی حاوی مواد شیمیایی‌اند که می‌توانند به پوست آسیب بزنند. پارابن و برخی خوشبو‌کننده‌ها برخی از این موادند. سعی کنید محصولات آرایشی تهیه کنید که مواد تشکیل دهنده کمتری دارند، از روغن‌های طبیعی تشکیل شده‌اند و خوشبو‌کننده‌ای به آنها اضافه نشده باشد.

دوش آب داغ
با اینکه دوش آب داغ بسیار لذتبخش است اما آثار مخربی بر پوست می‌گذارد. آب داغ چربی طبیعی پوست را از بین می‌برد. لایه بیرونی پوست مقادیری چربی دارد که به حفظ رطوبت پوست کمک می‌کند، هر چه آب داغتر و مدت استحمام طولانی‌تر باشد این لایه بیشتر آسیب می‌بیند. به همین دلیل است که تنها پس از ۲۰ دقیقه زیر دوش آب داغ بودن پوست قرمز می‌شود. دمای آب و مدت دوش گرفتن را متعادل نگه دارید.

عدم دریافت آب کافی
همه می‌دانیم که باید روزانه ۸ لیوان آب نوشید. آب به مرطوب ماندن پوست و درخشش آن کمک می‌کند. اما دریافت آب تنها از طریق نوشیدن نیست. آب دریافتی از میوه و سبزیجات بخصوص هندوانه و کدوی سبز در حفظ سلامت پوست بسیار مؤثر است.

زمان رسیدگی به پوست
در واقع زمان اشتباهی برای مرطوب یا چرب کردن پوست وجود ندارد اما رسیدگی پوست در برخی زمان‌ها تأثیر بیشتری دارد. سعی کنید انواع روغن، کرم و مرطوب‌کننده