درنگ: آواکادو یکی از میوه‎های نه‎چندان ارزان اما بسیار مفید است. این میوه در کشور ما نسبت به دیگر میوه‌ها کمتر شناخته شده است این در حالی است که خواص مفید زیادی دارد. این میوه سرشار از کلسیم است که برای استخوان‎ها و مفاصل بسیار اهمیت دارد. با این میوه پرخاصیت می‌توان خوراکی خوشمزه‌ای به نام کره آواکادو روی نان تست با سالسای گوجه فرنگی تهیه کرد.

کره باید بسیار نرم و در آستانه آب شدن باشد تا به خوبی با آواکادو مخلوط شود. البته نباید کامل آب شود چون با آواکادو مخلوط نمی‏‌شود. راهش این است که کره را برای چند ساعت در دمای معمول اتاق و بیرون از یخچال و فریزر قرار دهید.

کره نرم شده را با آواکادو رنده شده و آب نصف یک لیموترش و یک قاشق چایخوری نمک در ظرفی ریخته و به خوبی مخلوط کنید. وقتی مواد به خوبی مخلوط شد آن را برای مدت ۱۰ دقیقه در فریزر قرار دهید.

در ظرف کوچک دیگر گوجه میکس شده، آب نصف دیگر لیموترش، کمی روغن نارگیل یا زیتون و مقداری نمک و فلفل بریزید و به خوبی مخلوط کنید. با این کار سالسای شما آماده می‏‌شود.

دو نان تست را آماده کنید، روی یکی کره آواکادو و روی دیگری سالسا را قرار دهید و آن‎ها را روی هم قرار دهید. این که بین این دو چیزی مثل سبزی قرار دهید بستگی به سلیقه شما دارد.