به طور سنتی پودینگ‌های ترکیه‌ای بر پایه شیر یا شیرینی هستند که بسیار شیرین‌اند، اما دسرهای شکلاتی خوشمزه‌ی زیادی هم می‌توان در این میان پیدا کرد. این ترکیب دسر شکلاتی که در ادامه دستور درست کردنش قرار داده شده در ترکیه بسیارمحبوب است.

 

موکای ترک

 

مواد لازم

شیر کامل ۲۵۰ میلی لیتر

خامه غلیظ ۲۵۰ میلی لیتر

هل ۵ غلاف

نصف چوب دارچین

شکر قهوه ای ۴ قاشق غذاخوری

آرد ذرت ۲ قاشق غذاخوری

قهوه اسپرسو فوری ۴ قاشق غذاخوری

شکلات ساده خرد شده   ۲۰۰گرم

کره ۲۵ گرم

عصاره وانیل ۱ قاشق چای خوری

مواد لازم زمان سرو دسر:

۲۰۰ میلی لیتر خامه زده شده با ۲ قاشق غذاخوری شکر

دانه های قهوه با پوشش شکلات

موکای ترک

روش تهیه

  1. شیر و خامه رادر در یک قابلمه کوچک بریزید وهل و دارچین را به آن اضافه کنید. زمانی‌که به جوش آمد، قابلمه را از روی حرارت بردارید ۳۰ دقیقه کنار بگذارید تا ادویه ها به مایع طعم دهند.

 

۲٫ شکر، آرد ذرت و قهوه را با هم در یک ظرف مخلوط کنید. به تدریج به مخلوط شیر و خامه اضافه کنید، به آرامی این‌کار را انجام دهید تا هیچ توده‌ای در مایع ایجاد نشود. حرارت گاز را متوسط تنظیم کنید، اجازه دهید مایع به جوش بیاید، به طور مداوم هم بزنید تا مایع ته‌نشین نشود، سپس از روی حرارت بردارید. شکلات، کره و وانیل را اضافه کنید تا کاملا مخلوط شوند و شکلات ذوب شود. مایع به‌دست آمده را در ۶ پیاله و یا فنجان قهوه تقسیم کنید. روی آنها را با سلفون بپوشانید و برای ۲ ساعت در یخچال بگذارید.

 

۳٫ خامه را با شکر به هم بزنید تا فرم بگیرد و از آن برای تزئین هر فنجان موکا استفاده کنید سپس دانه‌های قهوه شکلاتی را به تعداد دلخواه اضافه کنید.