درنگ: معمولا سیاستمداران افراد قدرتمندی هستند اما خیلی‌ها وارد سیاست شده و خیلی زود جایگاهشان را از دست می‌دهند. به همین دلیل اسپوتینگ لیستی تهیه کرده از ضعیف‌ترین افراد دنیا و معیار انتخاب آن‌ها هم مدت زمان کوتاهی بوده که عمر دوران سیاسی‎شان دوام آورده است.

نفر اول این لیست آنتونی اسکار موچی مدیر اسبق ارتباطات کاخ سفید است که ترامپ تنها ۱۰ روز بعد از انتصاب او، این سمت را از او گرفت.

بعد از او در این جدول نام کریستوفر کریستی، فرماندار ایالت نیوجرسی امریکا دیده می‎شود. در سال ۲۰۱۳ چند خط ترافیکی در «فورت لی،» نیوجرسی که به پل جرج واشنگتن منتهی می‌شوند، به دستور یکی از دستیاران ارشد کریستی بسته شدند. انسداد این خطوط در ساعت شلوغی صبحگاهی ترافیک شدیدی را در خیابان‌های محل به مدت پنج روز ایجاد کرد.

یکی از فرضیه‌های رایج در خصوص دلیل بسته شدن‌ راه‌ها، انتقام سیاسی از شهردار دموکرات «فورت لی» به دلیل حمایت نکردن از کریستی در انتخابات فرمانداری سال ۲۰۱۳ بود. با اینکه در دادگاهی که به منظور بررسی این موضوع تشکیل شد، به هیئت منصفه گفته شد کریستی از این توطئه آگاه بوده، وی این اتهام را نپذیرفته است. در حال حاضر کریستی شخصی شناخته می‌شود که از افراد وفادار به خود حمایت و مخالفان را مجازات می‌کند.

رئیس کمپین «هیلاری کلینتون،» نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب دموکرات اعلام کرد ترامپ باید پس از مطرح شدن این اتهامات، کریستی را اخراج کند.

نفر سوم هم جیمز کومی، مدیر سابق اف بی آی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا او را در ماه می از سمتش برکنار کرد.

وب‌سایت «هیل» در مطلبی با اشاره به برکناری ناگهانی «جیمز کومی» رئیس «اف‌بی‌آی» از سوی دونالد ترامپ نوشت که از مدت‌ها پیش به وزارت دادگستری مأموریت داده شود تا برای برکناری «جیمز کومی» پرونده‌سازی کند.

کومی هم در ادای توضیحاتی در کنگره گفت که دونالد ترامپ پیوسته از او تعریف می‌کرد و اخراج شدنش برای وی قابل درک نبود. او مدعی شده، ترامپ پس از اخراجش به او و اف‌بی‌آی افترا زده است. او درباره اظهارات ترامپ گفت: آنها دروغ بودند، به همین سادگی.