درنگ: عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی فضای‌ مجازی در واکنش به اظهارنظر رئیس جمهور در زمینه فیلتر تلگرام گفت: رئیس مرکز ملی فضای مجازی و وزیر ارتباطات که ارکان اصلی سیاست‌گذاری و اجرا در این حوزه هستند هر دو منصوب رئیس جمهورند.

ضرغامی با اشاره به مباحثی که در مورد فیلتر تلگرام مطرح شده است، اظهار داشت: اینکه دو قوه باهم دعوا دارند و یا قوه مقننه باید قانون بگذارد؛ خُب بروند با هم حل کنند. چرا اختلافات را به میان مردم می‌کشند؟

او ادامه داد: جلسه سران قوا خاله بازی نیست که از دفتر این به دفتر آن بروند و با لبخندهای مصنوعی عکس یادگاری بگیرند؛ برای حل این مسائل است.

عزت الله ضرغامی گفت: رییس جمهور علاقه‌مند است که با صدای بلند بگوید دولت مزاحم هیچ پیام‌رسان خارجی نیست. قبول! ولی اگر آن جوان روسی به تعهدات خود در مقابل جمهوری اسلامی ایران عمل نکرد و عملا مردم را تحقیر کرد و از دوپینگ فنی و سیاسی ما نهایت سوء استفاده را کرد رئیس جمهور برای حفظ استقلال کشور می‌تواند سکوت کند؟

ضرغامی ادامه داد: اگر محرمانه نداریم، بهتر است متن توافقات دولت با پیام‌رسان تلگرام برای اطلاع عموم منتشر شود.

اخیراً بر اساس اظهارات مشاور محترم رییس جمهو به دلیل شانه خالی کردن از تعهدات، سرویس‌های اضافه‌ای که به تلگرام داده شده بود توسط دولت حذف و بسته شد.

  افشاگری برادر همسر آیت الله خامنه‌ای درباره موافقت روحانی با فیلترینگ تلگرام
  واکنش مردم به پیام اینستاگرامی رئیس‌جمهور علیه فیلتر تلگرام ؛ ۱۰۰ هزار لایک در لحظات اولیه | فارس: دو قطبی سازی از برجام به تلگرام رسید؟
  قائم‌مقام مصباح‌ یزدی: رئیس‌جمهور حق مخالفت با فیلترینگ تلگرام را ندارد | مقایسه عجیب بین مخالفان فیلترینگ تلگرام و رای روحانی
  مسیح مهاجری: با مردم صادق باشید تا سراغ تلگرام نروند | سینه‌چاکان نظام هم تلگرام دارند
  واکنش روحانی به فیلتر تلگرام با هشتگ «محرمانه نداریم» ؛ مورد تایید نیست | در تعارض با شعار «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» است