درنگ: همیشه در قسمتی از دنیا تابستان است. این بهانه‌ای برای طراحان لباس است که همیشه در کالکشن البسه زمستانی‌شان محصولات تابستانی هم دیده می‌شود. این موضوع همچنین دلیلی است که طراحان صنعتی درباره طراحی‌های فوبه فیلو، طراح بریتانیایی «سلینه» ارائه داده‌اند. او در کالکشن پاییزی کت‌های پشمی گرم، البسه بدون آستین، تی‌شر‌ت‌های نرم و بلند، شلوارهای گشاد با جنسی مخملی و در نهایت صندل‌های بنددار چرمی ارائه کرده است.

اما صندل؟ در زمستان؟ دلیل این است که بسیاری از مشتری‌های برند سلینه در زمستان به مناطق گرم‌‎تر سفر خواهند کرد، شاید هم مدتی در شهرهای مرطوب و ابری لندن و پاریس بمانند، شاید هم به نیویورک برفی بروند. اما نکته دیگر این است که بسیاری از این صندل‌ها با جوراب‌های کلفت و بلند پوشیده می‌شوند و حالا این موضوع در سراسر دنیا تبدیل به سبکی شده که خانم‌ها به دنبالش هستند و می‌خواهند این طور بپوشند.

وریتی پارکر، طراح مد و لباس مشهور در این باره این‌طور اظهار نظر کرده است: «کمتر کسی انتظار دارد در زمستان صندل با جوراب ببیند. همچنین در زمستان انسان دوست دارد کفش‌های محکم و سخت مانند بوت‌ها یا پوتین‌های محلی بپوشد. شاید صندل با جوراب ایده بدی نباشد، اما من مشتاق استفاده از آن نیستم. پیشنهاد من به دوستداران این سبک هم این است که هرگز صندل و جوراب را در هوای بارانی نپوشید، مهم نیست در چه فصلی هستید، پاهای خیس هرگز زیبا نخواهند بود».