سه سال پیش Francois Gissy موفق شد رکورد سریع تریع دوچرخه دنیا را بشکند آن هم با بستن یک موتور جت به دوچرخه‌اش و سرعتی معادل ۳۳۳ کیلومتر بر ثانیه را به وجود آورد.

اما او امسال با اضافه کردن یک چرخه دیگر اعداد به مراتب عجیب تری را خلق کرده، با کمک سه چرخه دست ساز خودش توانست صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را تنها در ۰٫۵۵ ثاینه رقم بزند، و همچنین توانست در کم‌تر از ۲۰۰ متر به سرعت ۲۶۰ کیلومتر بر ساعت برسد آن هم با استفاده از قدرت هوای فشرده شده به همراه آب که در نوع خود خارق‌العاده است. آب با ترکیب شدن با هوا به صورت فوق فشرده در درون کپسول ها قرار می‌گیرد و این ترکیب هنگام خروج با قدرت به بیرون ارسال می‌شود.

حالا Francois می‌تواند به راحتی ابر خودرو‌هایی نظیر بوگاتی Chiron، هِنِسی Venom GT و حتی تسلا‌های پر ادعا را به چالش دعوت کند و شاهد متحیر ماندنشان شود. البته نا گفته نماند که مخزن این سه‌چرخه بسیار محدود است و تنها می‌تواند این رکورد سرعتی را بر جای بگذارد. اما هرچه که باشد این میزان شتاب بسیار قابل توجه است.

سه چرخه او در قسمت جلو از یک چرخ و دسته‌های یک موتورسیکلت، در قسمت عقب از چرخ‌های مقاوم ماشین‌های کارتینگ و محفظه آب آن از آلومینیوم که با فیبر کربن پوشیده شده که ۱۳۲ لیتر آب تحت فشار ۶۰۰۰psi در آن قرار دارد، تشکیل شده است. این وسیله از هیچ گونه لوازم امنیتی برای سرنشین برخوردار نیست لزا خود راننده می بایست با لباس٬ کلاه و تجهیزات کامل سوار شود. همچنین حفظ تعادل به دلیل نیروی بسیار زیادی که بر اثر شتاب فوث سریع آن ایجاد می گردد بسیار سخت است و همواره می بایست در مسیری صاف و مستقیم قرار گیرد.

در ادامه می‌توانید ویدیو مربوط به این اَبر سه‌چرخه را مشاهده کنید.

https://youtu.be/Q1eQw4ycgQM