درنگ: تحقیقات نشان داده خوردن شکلات باعث جلوگیری از حرکات نامنظم قلب می‌شود. برای خانم‌ها هفته‌ای یک شکلات تخته‌ای و برای آقایان تا هفته‌ای ۶ عدد توصیه شده است. بیش از ۵۰۰ هزار نفر در بریتانیا دچار تپندگی نامرتب قلب هستند و این یعنی آن‌ها بدون این که خودشان بدانند در معرض خطر سکته قلبی هستند. تپش نامرتب قلب می‌تواند به خاطر فشار خون بالا، مشکلات قلبی، مشکلات تیروئیدی یا دیابت باشد. اولین نشانه‌های آن هم گیجی و تنگی نفس است.

محققان درباره سابقه بیماری و البته شکلات خوردن ۲۶ هزار و ۴۰۰ مرد و ۲۹ هزار و ۱۰۰ زن تحقیق کردند. در مجموع ۵۵ هزار و ۵۰۲ نفر. هر وعده شکلات در این تحقیق ۳۰ گرم در نظر گرفته شده و البته به نوع آن توجهی نشده است. در طول بیش از ۱۳٫۵ سال ۳ هزار و ۳۴۶ نفر که دچار تپش نامنظم قلب بودند درمان شدند. این تحقیق نشان داده در مقایسه با افرادی که تحت درمان معمولی قرار می‌گیرند، تعداد افرادی که شکلات مصرف کرده‌اند ۱۰ درصد بیشتر بوده است. جالب اینجاست که درصد بهبود یافته‌ها در افرادی که بین یک تا سه وعده شکلات در ماه می‌خوردند بیشتر از افرادی بوده که کمتر از این میزان شکلات خورده‌اند.

همچنین برای افرادی که مبتلا به این مشکل نیستند خوردن شکلات برای جلوگیری از ابتلا به آن توصیه می‌شود. خوردن هفته‌ای یک وعده شکلات برای زنان ۲۱ درصد و ۲ تا ۶ وعده برای مردان تا ۲۳ درصد خطر ابتلا به تپش نامرتب قلب را کاهش می‌دهد.