درنگ :  محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان گفت: آمادگی برای انتقال پیکرهای جان‌باختگان وجود دارد. قرار است با یک طراحی این عزیزان را بیاورند. انتقال اجساد با بالگرد و به صورت کول کردن یا کوله‌پشتی در مورد برخی اجساد طراحی شده است.

وی گفت: جا دارد از همه تشکر کنیم. اهالی این روستا خیلی زحمت کشیدند. تمام دو سه هزار نفر از خانواده‌های جان‌باختگان پذیرایی کردند. این از مهمان‌نوازی و مهربانی این دوستان است. ۶۶ عزیز اینجا هستند. تمام تلاش ما این است که فرد فرد این‌ها را بیاوریم و به خانواده‌های آنها تحویل دهیم.

نجار رئیس ستاد مدیریت بحران هم در پاسخ به این سوال که عملیات آوردن پایین پیکرها چه زمانی انجام می‌شود، گفت: در اولین فرصت این عملیات انجام می‌شود ولی زمان را نمی‌شود تخمین زد. انشاءالله زودتر بشود. وضعیت جوی را می‌بینید؛ هم ابر متراکم هست، هم باد است. موقعیت و شرایط خیلی سخت است. امیدوارم در کوتاه‌ترین زمان ممکن این عملیات انجام شود.

 

 

استاندار اصفهان در جدیدترین اظهارنظر خود در این زمینه گفت: فردا امکان جست و جو برای یافتن باقی اجساد و قطعات هواپیما وجود نخواهد داشت و هر زمان شرایط جوی اجازه دهد،‌ جست و جو ادامه می‌یابد. به دلیل شرایط بسیار بد جوی و وجود طوفان و برف در ارتفاعات دنا احتمال آسیب دیدن کوهنوردان در انتقال اجساد وجود دارد.

وی اضافه کرد: قطعات باقی مانده از هواپیما و اجساد در فاصله ۲۰۰ متری از نوک قله دنا قرار گرفته‌اند و شیب این قله بسیار زیاد و خطرناک است. قرار است اجساد یا به صورت کوله‌پشتی،‌ کولبر یا با کمک برانکارد به پایین انتقال داده شوند، اما در شرایط فعلی انتقال با کندی مواجه شده است.