درنگ: در تحقیق جدیدی که در نشریه ساینتیفیک ریپورت منتشر شده‌ است، محققان میان رژیم غذایی پر قند و اختلالات روانی ارتباطی مستقیم کشف کرده‌اند.

سازمان بهداشت جهانی میزان مصرف روزانه مواد قندی را ۵ درصد از کل انرژی دریافتی بدن توصیه کرده‌است. با این‌ همه معمولا انسان‌ها دو برابر این میزان و حتی بیشتر مواد قندی مصرف می‌کنند. سه چهارم این مقدار قند از نوشیدنی‌ها و مواد غذایی شیرین و مابقی آن از غذاهای فرآوری شده مانند سس گوجه‌فرنگی وارد بدن می‌شوند.

همزمان، یک ششم از مردم جهان از اختلالات روانی رایجی مانند اختلال حالات روحی یا استرس رنج می‌برند. محققان در سال‌های ۲۰۰۲، ۲۰۱۱، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ ارتباط میان این اختلالات، به صورت خاص افسردگی و مصرف مواد قندی را بررسی کرده و دریافتند احتمال ابتلا به این اختلالات روانی در افرادی که مصرف قند بالاتر از حد عادی دارند، بیشتر است.

در مطالعه جدید محققان ارتباط میان مصرف مواد قندی و بروز تکرار شونده اختلال حالات روحی را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند مردانی که روزانه بیش از ۶۷ گرم قند مصرف می‌کنند، در بازه زمانی پنج ساله ۲۳ درصد بیش از دیگران در معرض ابتلا به این اختلال قرار دارند. این تاثیر مجزا از تاثیر وضعیت اجتماعی، فعالیت فیزیکی،‌ نوشیدن الکل و استفاده از دخانیات در داوطلبان بوده‌ است.

در این تحقیق همچنین مشخص شد زنانی که به اختلال حالات روانی مبتلا هستند و  مصرف قند بالایی دارند و روزانه مقادیر زیادی مواد غذایی قندی مصرف می‌کنند، بیش از دیگر زنان در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند، البته در بازه زمانی پنج ساله. نکته جالب دیگر اینکه افراد پس از ابتلا به این اختلال تغییری در رژیم غذایی خود نداده و مصرف قند را کاهش نمی‌دهند.