درنگ : اگر آنقدر مشتاق هستید که بخواهید کاپوت ماشین را بالا بزنید باید گفت که با موتوری ۸ سیلندر ۶٫۲ لیتری سوپر شارژ مواجه می‌شوید که قادر به تولید ۷۵۰ اسب بخار قدرت در دور موتور ۶,۳۰۰ دور در دقیقه است و ۹۶۹ نیوتن متر گشتاور دارد.

خریداران ZR1 این امکان را دارند که نسخه گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته و یا نسخه دستی ۷ سرعته را انتخاب کنند. با این که کمپانی شورلت جزئیات دقیقی در مورد مدل جدید خود ارائه نداده است اما این شرکت ادعا می‌کند کوروت ZR1 قادر به دستیابی به سرعت بیش از ۳۳۸ کیلومتر است.

2019-Chevrolet-Corvette-ZR1
  تازه وارد آئودی را بشناسید؛ RS5 در حد رقبایش نیست

نکته‌ای که ظاهر ZR1 2019 را از برادران کوچکتر خود متمایز می‌کند چهره جلوی خشمگین‌تر و تهاجمی‌تر این خودرو به علاوه میزان آیرودینامیک بیشتر و باله‌ عقب با نیروی پایین کشندگی بیشتر است.

باله عقب را می‌توان در دو حالت سفارش داد٬ حالت اول باله کوتاه ثابت است (Low Wing) و حالت دوم باله بلند (High Wing) است که با تغییر به دو وضعیت متفاوت می‌تواند چسبندگی خوبی به جاده پیدا کند.

لازم به ذکر است اگر از مشتاقان سرعت بیشتر هستید بهتر است که باله بلند را سفارش دهید. به دلیل منطبق بودن این باله بیشترین نیروی پایین کشندگی (Down Force) را در خودرو تولید می‌کند که آن را قادر می‌سازد به حداکثر سرعتش دست پیدا کند.

داخل کابین ZR1  رنگ نارنجی به کار گرفته شده که بسیار چشم نواز است٬ به عنوان مثال در کمربند و دوخت‌های روی فرمان و دسته دنده از این رنگ استفاده شده است. در قسمت‌هایی از بالا و پایین فرمان و بخشی از داشبورد از فیبر کربن استفاده شده و قسمت مرکزی و دور کلیدهای فرمان و فضای اطراف دسته دنده از آلومینیم به رنگ برنز که زیبایی آن را دوچندان می‌کند بهره گرفته است.

شورلت هنوز قیمت این خودرو را اعلام نکرده است اما بنابر قیمت مدل Z06 باید انتظار قیمتی بیشتر از ۸۰,۰۰۰ دلار را پیش‌بینی کرد که در بهار سال جدید خریداران می‌توانند برای ZR1 پرداخت کنند.

  هنسی F5 با سرعت ۴۸۲ کیلومتر بر ساعت معرفی شد
2019-Chevrolet-Corvette-ZR1

 

2019-Chevrolet-Corvette-ZR1

 

2019-Chevrolet-Corvette-ZR1