درنگ : چه نزدیک به خانه باشید چه دور، همیشه رانندگی کردن در شهرهای بزرگ با ترافیک زیاد و تابلوهای راهنمایی و رانندگی فراوان خسته کننده و استرس‌آور است.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که شهر پاریس پایتخت فرانسه شهری است که در آن تنها یک تابلوی «ایست»‌ دیده می‌‏شود.

نشان «ایست» یکی ازمهمترین نشان‌های بازدارنده یا انتظامی راهنمایی و رانندگی در سراسر دنیاست. این تابلو معمولاً در محل تقاطع‌هایی با ترافیک نرمال که نیاز به نصب چراغ راهنمایی و رانندگی نیست استفاده می‌شود. معمولاً خطی از پای تابلو ایست روی زمین کشیده می‌شود که به آن خط ایست گفته می‌شود. راننده هنگام مشاهده این تابلو باید قبل از خط ایست بایستد تا خودرویی که زودتر به تقاطع یا چهار راه رسیده حرکت کند و سپس به حرکت خود ادامه دهد. به عبارتی دیگر به هنگام مشاهده این تابلو حق تقدم با راننده‌ای است که زودتر به چهار راه رسیده یا نشان ایست بر سر راه او نیست. این نشان در امریکای شمالی بسیار رایج است به طوری که در محل تقاطع تمامی کوچه‌ها می‌توان آن را مشاهده کرد. حداقل ایست به هنگام مشاهده این تابلو در امریکا ۳ ثانیه است، سپس راننده با کسب اطمینان از وسایل نقلیه و افراد پیاده پیرامون خود به حرکت خود ادامه می‌دهد.

 

تابلو ایست در کشورهای مختلف دنیا | پاریس شهری است که تنها یک تابلوی ایست دارد

 

اما در پاریس در هیچ چهارراهی ماشین‎‌ها مجبور نیستند توقف کامل داشته باشند بلکه همیشه حق تقدم با ماشین‎هایی است که در سمت راست هستند. البته پاریس همیشه این طور نبوده و از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ رفته رفته این تابلوها از سطح شهر محو شدند. این شهر برای جلوگیری از مشکلات ترافیکی علائم زیادی دارد که در آن‌ها فقط جای تابلوی ایست خالی است. تنها یک تابلو ایست در این شهر وجود دارد که مربوط به خروجی ساختمان یک کمپانی است.

طبق آمار بیشترین تابلو موجود در پاریس تابلو گرد قرمز با خط تیره سفید داخل آن به معنی «ورود ممنوع» است.