درنگ : بر اساس گزارشی که وبسایت دیلی میل منتشر کرده، این شهر رشد قابل توجهی در جذب کارآفرینان و جوانان ثروتمند داشته است. افرادی که به آنها «میلیونرهای نسل هزاره» نیز می‌گویند. این قشر ثروتمندان از وارثین ثروت‌های بزرگ و کارشناسان تکنولوژی تا فوتبالیست‌ها، خوانندگان پاپ و چهره‌های مشهور را شامل می‌شود.

نسل هزاره یا Millennials به افرادی گفته می‌شود که در سال‌های بین ۱۹۷۰ تا اوایل دهه ۱۹۸۰ و ۲۰۰۰ متولد شده‌اند. این نسل پس از نسل ایکس و نسل زد زاده شده‌اند.

بر اساس آمار منتشر شده در وبسایت مرکز تحقیقات داده WealthInsight ، در میان شهرهای بزرگ جهان تنها لس آنجلس با ۲۵۲۴۹ جوان ثروتمند، رکوردی بالاتر از لندن دارد و پس از آن نیویورک با ۱۹۹۶۶ جوان ثروتمند می‌تواند با لندن رقابت کند. رتبه بعدی از آن شانگهای است که با ۶۱۱۱ جوان پردرآمد، فاصله زیادی با سه شهر دیگر دارد.

این ارقام نشان دهنده روند تغییرات در پراکندگی جمعیت ثروتمند جهان است. توکیو همچنان بیشترین مولتی میلیونرهای جهان را دارد اما در میان کشورهای جذب کننده «میلیونرهای نسل هزاره» حتی در بین ۲۰ کشور اول جهان نیز قرار ندارد زیرا به گفته کارشناسان، توکیو کارآفرینان جوان را به خود جذب نمی‌کند. همین وضعیت در مورد شهرهایی چون سنگاپور و سئول نیز صدق می‌کند و در این شهرها نیز میانگین سنی میلیونرها بالاست.


سن خوزه در ایالات متحده یکی از هفت شهر آمریکاست که در لیست ۲۰ شهر دارای بیشترین جوان ثروتمند قرار دارد. سن خوزه در مرکز دره سیلیکون (محل شرکت‌های بزرگ فناوری) قرار دارد و جوانان بسیاری را در صنعت فناوری و کامپیوتر به خود جذب می‌کند.

اولیور ویلیامز، رئیس بخش تحقیقاتی مرکز داده WealthInsight، درباره اهمیت شهر لندن می‌گوید: «این شهر نسبت به رقبای اروپایی خود مانند پاریس و رم، جوانان میلیونر بیشتری را به خود جذب می‌کند.»

وی می افزاید: «این اقتصاد کارآفرین است که یک شهر را به قدرت اقتصادی تبدیل می‌کند. رقیب اصلی این شهر، شانگهای است که در دارا بودن میلیونرهای عصر هزاره سه برابر عقب‌تر از لندن است.»