اخیراً بلومبرگ ادعا کرده است سیستم عامل جدید گوگل که فوچسیا نام دارد قرار است به طور کامل جای سیستم عامل های کنونی از جمله اندروید و کروم را بگیرد. این خبرگزاری در ادامه ادعا کرده است مهندسان گوگل قصد دارند در مرحله اول طی سه سال آینده فوچسیا را به دستگاه‌هایی مانند اسپیکر‌های خانگی متصل کنند و بعد از آن به فکر استفاده از این سیستم عامل در ماشین‌های پیشرفته‌تر و بزرگتر مانند لپ تاپ‌ها هستند و در نهایت برای ۵ سال آینده به فکر توسعه فوچسیا برای بکار‌گیری در تلفن‌های هوشمند هستند. البته اخیراً شرکت گوگل ادعا‌های خبرگزاری بلومبرگ مبنی بر تاریخ رونمایی از این سیستم عامل در دستگاه های مختلف را رد نموده است.

هر دو سیستم عامل اندروید و کروم بر پایه لینوکس ساخته شده‌اند ، که در واقع  فناوری‌ای را یدک می‌کشند که شاید گوگل دیگر نیازی به آن نداشته باشد. سیستم عامل اندروید، هنوز برخی از عناصر جاوا (از طریق OpenJDK) را شامل می‌شود که ممکن است گوگل، در درگیری جنگهای قانونی خود با اوراکل باقی بماند. انتظار میرود سیستم عامل فوچسیا به طور پیوسته در میان انواع دستگاه‌ها، از جمله فرمان‌های صوتی و به روز رسانی‌های امنیتی نسبت به آندروید سریع‌تر عمل کند.

ارائه یک برنامه زمانی از تاریخ انتشار این سیستم عامل از شرکت گوگل کمی دور از ذهن است. در عین حال موضع شرکت‌های بزرگ سخت افزاری از جمله سامسونگ نیز در قبال سیستم عاملی که تا به حال تست نشده و منجر به صرف هزینه و زمان برای ساخت برنامه‌های سفارشی می‌شود قابل پیش بینی نیست.

گوگل برای فرار از شکست احتمالی در پروژه سیستم عامل فوچسیا نیاز به یک معرفی و کاتالوگ بسیار قوی از برنامه‌های خام و اولیه دارد تا بتواند شرکت‌های مختلف را متقاعد کند تا از سیستم عامل فوچسیا به جای نسخه قدیمی استفاده نمایند. بنابراین منطقی است اگر رونمایی از این سیستم عامل ۵ سال یا بیشتر به طول بیانجامد.