مجید ابهری در گفتگو با درنگ در این باره اظهار داشت: بعضی از سلبریتی‌ها برای ادامه شهرت یا افزایش آن کارهایی می‌کنند که از افراد عادی در شرایط معمولی بعید و حتی غیر ممکن است. کشاندن نزاع‌های خانوادگی حتی کتک‌کاری‌های‌شان به رسانه‌ها با عکس، تفضیلات مسافرت و پیک‌نیک‌ها از این جمله‌اند.

به گفته این جامعه‌شناس، امروز که بعضی از شبکه‌ها و گروه‌های اجتماعی در فضای مجازی در به در به دنبال مطلب هستند از قهر، آشتی و نوشابه‌خوری و حتی سایر رفتارهای معمولی برخی چهره‌ها عکس، مطلب و مسابقه تهیه می‌کنند و حتی گاهی خودشان با لابی‌گری برخی دست‌اندرکاران عمداً برای مطرح ماندن موضوعاتی مثل خودکشی و طلاق را مطرح می‌کنند.

وی اظهار داشت: از نگاه رفتارشناسی تربیتی، گروه‌های مرجع رفتاری یا سلیبریتی‌ها قسمتی از الگوهای رفتاری نوجوانان و جوانان ما هستند و مسئولیتی سنگین بر دوش آنها نهاده شده است. گاه با فرزندان چهره‌های سیاسی یا اقتصادی پیوند زناشویی می‌بندند که از نظر ماهیت اصلاً عیبی نداشته و مبارک است؛ اما با توجه به ذائقه اجتماعی و سلیقه فرهنگی آنها به‌سادگی می‌توان فهمید که این حرکت یک رفتار واقعی نبوده و صرفاً برای تکمیل حلقه‌های قدرت ثروت و شهرت است که بعضی از دختران و پسران جوان از شنیدن این‌گونه اخبار دچار افسردگی و انزوای روحی می‌شوند.

ابهری ادامه داد: صد البته عمر این پیوندها چندان طولانی نبوده و دیر یا زود آشکار یا نهان دچار گسستگی می‌شوند. اگر از خود عروس‌ها و دامادهای این چنینی سئوال کنیم و صادقانه جواب دهند در شرایط عادی محال است این شریک را برای زندگی انتخاب کنند اما از قدیم گفته‌اند که پول زشتی را مخفی کرده و زیبا جلوه می‌دهد. پس فرزندان ما نه تنها این‌گونه افراد را نباید الگو و سرمشق خود انتخاب کنند بلکه باید بدانند انتخاب بر اساس این‌گونه معیار بی‌دوام‌ترین زندگی را بدنبال خواهد داشت.

ابهری گفت: صفا، صداقت، ایمان، پاکدامنی و وفاداری پایدارترین و اساسی‌ترین معیارها برای انتخاب همسر است. پول پدر، قدرت، سرمایه و شهرت کم‌دوام‌ترین و بی‌اثرترین ملاک‌ها برای انتخاب محسوب می‌شود.