درنگ : همیشه تاثیرگذاری در اولین برخورد بسیار مهم بوده است. به همین دلیل هم کسی که قرار است جنس مخالفی را به منظور آشنایی بیشتر برای اولین بار ببیند استرس دارد و امیدوار است زودتر شناخت لازم را از طرف مقابلش به دست آورد.

اما بهتر است بدانید همه‌چیز بستگی به خود شما دارد. شما هستید که می‎توانید کاری کنید فردی که مقابل شما نشسته جذبتان شود. روبرت ماورر، متخصص روابط زناشویی و ازدواج معتقد است در چنین مواقعی تنها یک سوال است که می‏تواند دید خوبی نسبت به طرف مقابل به شما بدهد و آن هم این است:

«فردی به خوبی شما چطور تا به حال مجرد بوده است؟»

پاسخ داده شده به این سوال می‏تواند در تاثیرگذاری شما بسیار مهم باشد. ممکن است در پاسخ این سوال فرد درباره رابطه گذشته‎اش به شما توضیح دهد که اگر این طور باشد باید ببینید چه چیزهایی از آن تعریف می‏کند، آیا قربانی بوده یا کسی بوده که باعث به هم خوردن رابطه قبلی شده است.

ماورر معتقد است اگر او در رابطه قبلی قربانی بوده می‎توانید به او اعتماد کنید چون رابطه شما با او یک رابطه دوطرفه خواهد بود. از طرفی برخی از افراد معمولا دیگران را به خاطر همه‎چیز حتی از بین رفتن رابطه مقصر می‎دانند که این به معنی یک پرچم قرمز و اعلام جنگ است.

ماورر می‏گوید: همه رابطه‎‌ها گاهی به بن‏بست می‌رسند، مهم است که اگر چنین رابطه‎هایی به مشکل خوردند دو طرف معتقد باشند که رابطه به بن‏بست خورده بود و هر دو مشکلاتی داشتند یا مشکل را به گردن دیگران بیندازند.

در کل از پاسخی که به این سوال داده می‏شود می‏توان به اطلاعات مهمی رسید و داده‏‌هایی به دست می‏‌آید که از طریق آن تا حدودی می‌توان طرف مقابل را آنالیز کرد.