درنگ: علیم یارمحمدی  ماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی به ایلنا گفت: ۷۵ درصد مردم استان سیستان و بلوچستان فقر غذایی دارند و از هر نظر که فکر کنید در شرایط نامطلوبی هستند. مردم روستاهای این استان آب سالم برای خوردن ندارند، نان ندارند و به لحاظ معیشت از هر نظر که فکر کنید در شرایط نامطلوبی قرار دارند.

وی ادامه داد: از هر بیماری که فکر کنید، در این استان هست و این غیرقابل کتمان است. من در مشاهداتم تعداد فراوانی از این مردم را دیده‌ام که دچار مشکلات استخوان بندی و گوارشی هستند و عاقبت خوبی را نمی‌توان برایشان متصور شد. حتی در خود شهر زاهدان نیز بالغ بر ۳۵۰ هزار نفر آب سالم لوله کشی ندارند و در خیلی از نقاط خود شهر نیز با تانکر آبرسانی می‌شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: خب وقتی مردم این استان از نظر تامین مواد غذایی از امنیت کامل برخوردار نیستند، هیچ بعید نیست که مردم رو به خوردن گوشت حیواناتی نظیر گربه و کلاغ بیاورند. حالا باز روستاهای بخش زابل نسبت به سایر روستاهای استان از وضعیت نسبتاً بهتری برخوردار هستند. برخی روستاهای جنوبی و حوالی چابهار و قصرقند وضعیتی به مراتب اسفبارتر از این دارند.

آمار تأمل‌برانگیز از سن و سال زندانیان ایرانی: ۷۰ درصد زندانی‌ها زیر ۴۰ سال هستند

باشگاه خبرنگاران جوان نیز نوشت: الهام فخاری رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران گفت: ۲۱ هزار زندانی در شهر تهران هستند که از این تعداد، ۳ درصد را زنان و نیم درصد را کودکان و نوجوانان تشکیل می‌دهند.  از این میان ۶۴ درصد زندانیان متاهل هستند و با تاسف بسیار ۷۰ درصد آنان زیر ۴۰ سال سن دارند. حدود نیمی از زندانیان (۴۲ درصد) جرائمی مربوط به مواد مخدر دارند و جالب است که ۶۵ درصد زندانیان، معتاد هستند.
فخاری خاطر نشان کرد: همچنین ۹۶ درصد زندانیان جرائم غیرعمد استان تهران، محکومان مالی هستند که در این بین ۷۵ درصد آنان به دلیل ناتوانی در پرداخت چک صادر شده به زندان افتادند.

آمار زنان مبتلا به ایدز در حال افزایش است

همایون هاشمی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس به خانه ملت گفت: حدود ۳۷ هزار نفر مبتلا به ایدز در کشور شناسایی شده اما به نظر می‌رسد که تعداد مبتلایان دو برابر این میزان باشد البته ۱۷ هزار نفر تحت درمان قرار دارند. متاسفانه در حال حاضر استفاده از سرنگ جای خود را به روابط جنسی داده است.

وی افزود: آمار زنان مبتلا به ایدز در حال افزایش است، به گونه ای که بر اساس آمارها در دو سال گذشته آمار مبتلایان به ۱۰ برابر افزایش پیدا کرده است. بالاترین آمار شیوع این بیماری مربوط به کلانشهرهایی مانند تهران است.