درنگ : الیزابت در سن ۲۷ سالگی در مراسمی مجلل و پس از مرگ پدرش پادشاه جورج ششم تاجگذاری کرد و برای اولین بار تاج سلطنتی انگلستان را بر سر گذاشت. الیزابت دوم که اکنون به عنوان یکی از اعضای خاندان سلطنتی با طولانی‌ترین دوران سلطنت شناخته می‌شود،‌ در تشریح مراسم تاجگذاری‌اش که ۶۵ سال پیش برگزار شد تاج را بسیار سنگین توصیف کرد.

وی گفت: خوشبختانه شکل سر من و پدرم شبیه به هم بود. زمانی که تاج را بر سر می‌گذاری تاج خودش را نگه می‌دارد. اما نمی‌توان در زمان خواندن متن پایین را نگاه کرد، باید متن را بالا نگه داشت، زیرا اگر سنگینی تاج گردنت را نشکند، از سرت خواهد افتاد. تاج‌ها هم ویژگی‌های منفی دارند اما درکل خیلی مهم هستند.

  تصاویر عجیب‌ترین هدایایی که ملکه انگلیس دریافت کرده است | تنبل‌ها و کمپوت آناناس
  درآمد واقعی ملکه بریتانیا چقدر است؟ | حقوق ملکه امسال کاهش پیدا می‌کند؟

تاج رسمی سلطنتی که الیزابت دوم هنوز در رویداد‌های رسمی از آن استفاده می‌کند، یکی از دو تاج رسمی سلطنتی است که ۲٫۱۵ کیلوگرم وزن داشته و از جنس طلای خالص است.

الیزابت دوم همچنین سفر درون کالسکه طلایی‌رنگ برای رسیدن به مراسم تاجگذاری را که از سال ۱۰۶۶ به رسمی همیشگی تبدیل شده،‌ وحشتناک توصیف کرد زیرا به اعتقاد او کالسکه،‌ که مشتی چرم روی فنر است، به هیچ‌وجه برای سفر کردن مناسب نیست، بسیار ناراحت است و تنها می‌توان در مسیرهای پیاده‌رو از آن استفاده کرد و به دلیل سنگینی بیش از اندازه اسب‌ها نمی‌توانند سرعت خود را افزایش دهند.

  رژیم غذایی ملکه الیزابت | ممنوعیت خوردن موز کامل در خانواده سلطنتی
  راز بزرگ ملکه الیزابت و کیفی که همیشه همراه دارد