درنگ: در ماه می سال گذشته یک هواپیمای متعلق به شرکت هواپیمایی مصری به داخل دریای مدیترانه سقوط کرد و در نتیجه این اتفاق ۶۶ نفر جان باختند. روزنامه انگلیسی سان گزارش داده که تحقیقات مشخص کرده دستگاه موبایل دلیل اصلی سقوط این هواپیما بوده است. یک موبایل یا آیپد روی پنل تجهیزات هواپیما قرار گرفته بوده است و این موضوع باعث سقوط پرواز MS804 هواپیمایی مصر شده است. انتظار می‌رود که از آیپد مینی ۴ و آیفون ۶S خلبان یکی روی پنل تجهیزات بوده باشد و احتمال می‌رود که سیم شارژ آن به اشتباه وارد یکی از سوکت‌های هواپیما شده باشد.

این هواپیما در مسیر پاریس به قاهره در پرواز بوده که ناگهان ناپدید می‌شود. یک منبع نزدیک به محققان فرانسوی این حادثه گفته است: سوکت‌های کاکپیت برای استفاده از تستر یا قهوه‌ساز ساخته نشده‌اند! بلکه برای استفاده حرفه‌ای هستند. در این مورد تلاش برای شارژ یک آیفون یا آیپد از طریق یکی از سوکت‌ها منجر به آتش گرفتن هواپیما شده است.

کمپانی اپل اما در واکنش به این موضوع بیان کرده که اولا هنوز شواهدی برای این ادعا وجود ندارد و دوما اگر هم چنین ادعایی صحت داشته باشد موضوع ارتباطی به کمپانی آن‌ها ندارد. سخنگوی اپل حتی مدعی شده محصولات‌شان با دقت تست می‌شوند تا تهدیدی برای امنیت بین‌المللی نباشند.

این در حالی است که مقامات مصری معتقدند در هواپیما بمبی وجود داشته که انفجار آن باعث سقوط به دریا شده است.