درنگ: پارک ژوراسیک تهران (پارک دایناسورهای متحرک) محیطی مفرح و هیجان‌انگیز برای خانواده‌ها بویژه کودکان و نوجوانان محسوب می‌شود. کودکان در این پارک می‌توانند با انواع دایناسورها در ابعاد واقعی همراه با زندگی‌نامه و روش زندگی و خوراک آنها از نزدیک آشنا شوند و حتی صدای آنها را بشنوند. این دایناسورها به صورت کاملا طبیعی طراحی شده‌اند به طوری که پلک می‌زنند و دست و پای آنها حرکت می‌کند همچنین یک تخم دایناسور که نوزاد دایناسور از آن بیرون می‌آید و مجددا به داخل می‌رود نیز طراحی شده است.

پارک ژوراسیک تهران، جاییست که می‌توانید این دایناسورهای مصنوعی غول پیکر را که از گونه‌های مختلفی طراحی و ساخته شده‌اند، در فضای ۳هکتاری مشاهده کرد و البته سلفی‌های جالبی با حیوانات غول پیکر گرفت. سلفی‌هایی که می‌تواند برای عاشقان و معتادان شبکه‌های اجتماعی، لایک و فالوهای بسیاری را به دلیل خاص بودن پس زمینه، به همراه داشته باشد.

پارک ژوراسیک تهران علاوه بر اینکه یکی از مقصدهای جذاب برای سلفی بازهاست، برای کودکان و نوجوانان هم فضایی مسرت‌بخش و شادی‌آفرین است تا در یک پارک علمی تخیلی، گردش کنند و با موجوداتی آشنا شوند که قبلاً در فیلم‌ها و کارتون‌ها و کتاب‌ها،‌ درباره آنها اطلاعاتی بدست آورده و هیچگاه فرصت دیدار نزدیک با جسم غول پیکر این موجودات منقرض شده را پیدا نکرده‌اند.

 

بهای خدمات پارک دایناسورها

این پارک، از جمله پارک‌های غیر رایگان اعلام شده که طبق مصوبه شورای شهر تهران، بهای استفاده از این پارک به ازای هر نفر، ۵ هزار تومان بوده و هزینه ۱۰۰۰ تومان برای پارکنیگ در۳ ساعت اول تعیین شده است. بنابراین در گردش در این پارک، به این موضوع نیز توجه کنید.

توصیه‌هایی برای دایناسور گردی

۱.از کودکان خود بخواهید که از نوشتن و یا ضربه زدن به این ۲۸ گونه مجسمه متحرک دایناسورها پرهیز کنند.

۲. سعی کنید قبل از حرکت به سمت این پارک، کودکان خود را با دنیای دایناسورها آشنا کنید.

۳. امیدواریم شهرداری تهران، تابلوهای راهنمای فارسی و انگلیسی علمی بیشتری در این پارک نصب کند.

چگونه به دنیای دایناسورهای تهران برویم؟

این پارک که در سال ۱۳۹۳ به بهره‌برداری رسید ه‌ در تهران – سعادت آباد، میدان بهرود، بلوار شقایق، بعد از پارک پرواز واقع شده‌است.

برای اینکه به پارک ژوراسیک تهران بروید، باید به سمت سعادت آباد حرکت کنید. متاسفانه، سعادت آباد و شهرک غرب، ایستگاه مترو ندارد و برای سفر به آنجا، از هر نقطه شهر تهران، می‌توان با اتوبوس یا حتی تاکسی به میدان صنعت شهرک غرب یا میدان کاج سعادت آباد رفت.

این پارک، در انتهای بلوار پاکنژاد قرار گرفته که در آنجا، میدانی به نام میدان بهرود قرار دارد. بالای میدان بهرود، بلوار شقایق بوده که از این بلوار، می‌توان سر و کله دوستان عظیم‌الجثه ما قبل تاریخ را مشاهده کرد.

بنابراین برای سفر به این پارک جالب، از طریق اتوبان‌های همت و حکیم و حتی یادگار امام نیز می‌توان استفاده کرد و گردشگری آخر هفته‌ای جالب را با حیوانات ۲۰۰ میلیون سال پیش، به فهرست خاطره‌های پاییزی خود اضافه  کرد.