درنگ: جزیره کیش و سواحل خلیج فارس لذت خاصی برای مسافران و گردشگران در آب‌های همیشه خلیج فارس دارد. با توجه به اینکه امکان سفر زمینی به جزیره وجود ندارد بنابراین تنها دو راه برای سفر به کیش وجود دارد: نخست از طریق هواپیما و راه دیگر از طریق دریا.

کیش به بندر چارک و کیش به بندر آفتاب تنها مسیرهای دریایی منتهی به جزیره کیش و بالعکس است.

دو نکته مهم

*بندر چارک هم شناور مسافربری دارد و هم شناورهای لندینگ کرافت (ویژه انتقال بار مانند خودرو)

*بندر آفتاب فقط شناورهای لندینگ کرافت دارد.

شما می‌توانید از بندرچارک از طریق دریا به جزیره کیش سفر کنید و وسیله نقلیه خود را نیز از طریق لندینگ کرافت به این جزیره ببرید.

مسیر دریایی کیش – چارک و بالعکس

۹ مسافربری و ۱۵ شناور لندینگ کرافت در این مسیر فعالیت می‌کنند.

هزینه سفر در این مسیر به ازای هر نفر ۲۵ هزار تومان است و مدت زمان سفر با شناور مسافری نیز حدود ۷۰ تا ۹۰ دقیقه (یکساعت و سی دقیقه) و با شناورهای لندینگ بین ۲:۳۰ تا ۳ ساعت به طول می‌انجامد.

شناورهای مسافربری این مسیر از ۸ صبح تا ۱۸:۳۰ غروب فعال هستند.

برنامه روزانه به دلیل تعدد شناورهای متغیر است.

هزینه جابجایی خودروی سواری ۳۳۰ هزار تومان

به ازای هر سرنشین (در صورت استفاده از لندینگ کرافت): ۱۰ هزار تومان

چطور به چارک سفر کنیم؟

بندر چارک در شهرستان بندرلنگه در استان هرمزگان واقع شده است و مسافرانی که قصد دارند از طریق بندر چارک به جزیره کیش سفر کنند می‌توانند زمینی به این بندر لنگه بروند و از بندر چارک نیز از طریق دریا به جزیره کیش عزیمت کنند.

 

مسیر دریایی بندر کیش – آفتاب و بالعکس

هر چند بندر آفتاب شناور مسافری به مقصد کیش ندارد و فقط امکان انتقال خودروی شما به کیش از طریق لندینگ کرافت وجود دارد اما خود شما هم می‌توانید از طریق لندینگ کرافت به کیش سفر کنید اما به دلیل اینکه اتاق استراحت در لندینگ کرافت وجود ندارد و باید روی عرشه بایستید شاید سختی‌های خود را داشته باشد. مدت زمان سفر تقریبا ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه است.

برنامه تردد شناورهای کشتیرانی آفتاب –  کیش

حرکت از بندر آفتاب به طرف جزیره کیش در روزهای غیر تعطیل | ۰۶:۳۰ صبح | ۱۱:۳۰ صبح | ۱۸:۰۰ عصر | روزهای تعطیل ۷:۰۰ صبح

حرکت از جزیره کیش به طرف بندر آفتاب در روزهای غیر تعطیل | ۰۹:۳۰ صبح | ۱۴:۳۰ بعد از ظهر | ۲۰:۰۰ شب | روزهای تعطیل ۱۱:۰۰ صبح

هزینه جابجایی خودروی سواری ۳۲۵ هزار تومان | به ازی هر سرنشین ۲۰ هزار تومان

چطور به بندر آفتاب برویم؟

بندر آفتاب در غرب استان هرمزگان و در نزدیکترین فاصله به جزیره کیش قرار گرفته است به طوریکه حدود ۱۸ کیلومتر با کیش فاصله دارد.

فاصله زمینی شیراز با بندرآفتاب ‪ ۵۲۲‬کیلومتر، بوشهر‪ ۶۲۰‬کیلومتر، عسلویه ‪ ۱۷۷‬کیلومتر، بندرعباس ‪ ۳۰۵‬کیلومتر، بندرلنگه به بندرعباس ‪ ۱۲۰‬کیلومتر و بندر چارک به بندرآفتاب ‪ ۳۸‬کیلومتراست.

توصیه: به دلیل اینکه از بندر چارک شناورهای مسافری و باری (انتقال خودرو) وجود دارد پیشنهاد می‌شود از این بندر باری سفر به این جزیره استفاده شود.