درنگ : تصور کنید صاحب یکی از خاص‎ترین و کمیاب‌ترین سوپراسپرت‌های دنیا هستید اولین کاری که بعد از خرید می‌کنید احتمالا پایتان را روی گاز می‌گذارید و لحظاتی از دنیای اطرافتان خارج می‌شوید یا شاید اول ماشین و متعلقات آن را بررسی کنید، ولی حالا فکر کنید که حتی یک بار هم بعد از ده‌ها سال ماشینتان را استارت نزده‌اید، خیلی عجیب به نظر می‌رسد نه؟

انسان‌ها در زمینه خودرو‌های لوکس دو دسته‌اند. کسانی که به محض خرید از ماشینشان لذت رانندگی‌اش را می‌برند و بعد از اینکه هیجانشان فروکش کرد ضمیر ناخوداگاهشان از عجله‌ای که کرده‌اند ناخوشنود شود و یا کسانی که خود را از این لذت محروم می‌کنند و به فکر سرمایه گذاری هستند؛ کاری که آقای Tom Hartley Jnr اهل انگلستان صاحب مک‌لارن F1 زرد رنگ کرده است. او مالک کم‌ کارکردترین F1 دنیاست که تنها ۲۳۸ کیلومتر آن هم موقع تست بعد از تولید کارخانه طی کرده است و حالا به دنبال خریداری ثروتمند می‌گردد.

این خودرو توسط یک تاجر ژاپنی به نام آقای Hartley که از کلکسیونر‌های بزگ است فروخته شده است و چیزی که مانع سوار شدن او در این ماشین شده شاید حس ششمیست که خودرویش را به یکی از با ارزش‌ترین سوپراسپرت‌ها تبدیل کرده است.

هنوز قیمت این خودرو از طرف مالک اعلام نشده است ولی چندی پیش یک F1 با کارکردی معادل ۱۵۵۰۰ کیلومتر با قیمت ۱۵٫۶ میلیون دلار فروخته شد و اگر حدس ما را در مورد این خودرو بخواهید باید بگوییم که بهتر است با یک کامیون پر از اسکناس به بازدید بیایید و شاید به نزدیکی رقم ۱۰۰ میلیون دلار که برسید فروشنده بالاخره رضایت بدهد.

اگر شما صاحب این خودرو بودید چه گرینه‌ای را انتخاب می‌کردید٬ رانندگی یا سرمایه گذاری؟