درنگ:در این دوره، طراحان با استفاده از اشیا سفید رنگ، نورپردازی سفید یخی و یا آبی، طراحی فضاهایی بزرگ با حداقلِ استفاده از اشیا و مبلمان در جستجوی دست یابی به «سادگی مطلق» بودند.

نام دیگر آن ساده پسندی یا ساده گرایی یا ساده زیستی است. این مکتب به خلاصه گرایی و اشکال هندسی علاقه دارند.ساده گرایان بر این باورند که با زدودن ترکیب بندی های فریبنده و کاربرد موارد ساده می توان به کیفیت ناب رنگ، فرم، فضا و ماده دست یافت.
ایده اصلی طراحی مینیمال کم کردن حواشی، و رسیدن به کیفیت های بنیادی و «سادگی» است.

مینیمالیسم، ساده کردن فضاهای زندگی و آشکارسازی خصیصه های بنیادی ساختمان هاست،به منظور آنکه نگرشی ساده نسبت به زندگی در افراد ایجاد کند. این سبک، از فلسفه «ذن»، و همچنین از طراحی سنتی ژاپنی الهام گرفته است.

نمونه طراحی داخلی در سبک مینی مالیسم

موقعیت : ورشو ، لهستان
گروه طراحی : projektpraga
سال ساخت : ۲۰۱۵
سبک : minimalist(مینیمالیسم)
این پروژه طراحی داخلی در فاز دوم نوسازی و بازسازی یک ساختمان قدیمی،که ساختمان آبجو سازی بوده، طراحی شده است.

اتاق های این هتل آپارتمان از بیست و پنج متر تا شصت و پنج متر می باشند.رنگ های استفاده شده در این پروژه سفید است که تنها المان های آن دارای رنگ گیاهان، پوسترها و مکعب چوبی ست که شامل سرویس های بهداشتی و انبارها می شود.

در این پروژه پارتیشن بندی ها فقط در متراژ بالا و زمانی که می خواهند اتاق خواب را از فضای دیگر جدا کنند استفاده شده است.سعی شده است از رنگ های موجود در طبیعت,گیاهان و رنگ چوب استفاده شود.

بکارگیری فرم های اصلی هندسی ،عناصری عاری از تزیینات، استفاده از ساده ترین متریال و تکرار سازه ها، موجب القا حس نظم، و تقویت کیفیات بنیادین می شود.

حرکت نور طبیعی در ساختمان های مینیمالیستی فضاهایی ساده و تمیز را آشکار می کند. در این سبک برای نگهداری اشیا، از فضاهایی مخفی و هوشمندانه استفاده می شود.
جمع بندی ویژگی های اصلی سبک طراحی داخلی مینیمالیستی را می توان شامل موارد زیر دانست:
• استفاده از رنگ های خنک، و نورپردازی سفید یا آبی
• فضاهای بزرگ و باز با کمترین تعداد مبلمان و دکور (تنها ملزومات ساده)
• فضاهای نگهداری مخفی
• بکارگیری نور طبیعی