درنگ: ولادیمیر پوتین در ماه جولای برای مراسمی که در آن کالا خرید و فروش می‌شود، حضور نخواهد داشت اما قسمتی از او در آن مراسم خواهد بود! پرزیدنت روسیه ساعت مچی برند «پتک فیلیپ»‌اش را که مدل ۵۲۰۸P و یکی از ساعت‌های معتبر سوییسی است برای فروش گذاشته است. این ساعت قابلیت‌های خاصی دارد، مثلا می‌توان آن را تنظیم کرد تا راس ساعت و دقیقه‌ای خاص زنگ بزند، کورنوگراف و تقویمی کامل دارد.

این مدل از ساعت فقط به برخی از مشتری‌های خاص فروخته می‌شود. افرادی که یا سرشناس هستند یا از مشتریان ثابت ساعت‌های پتک فیلیپ هستند. قیمت آن حدود ۹۸۰ هزار فرانک سوییس است (یک میلیون دلار) که این قیمت آن را به یکی از گران‌ترین ساعت‌های دنیا تبدیل کرده است.

جزئیات دقیقی از سال تولید ساعت پوتین منتشر نشده است اما مدارک نشان می‌دهد او آن را از لندن خریداری کرده است. نکته عجیب دیگر این است که پوتین می‌خواهد چنین ساعت خاصی را بفروشد. گفته می‌شود او یکی از هواداران ساعت مچی است و بارها در مراسم مختلف ساعت‌های مختلف و گران‌قیمت در دست او دیده شده است.

بعضی‌ معتقدند این ساعت متعلق به پوتین نیست، اما جای نگرانی نیست چون ساعت‌های این برند فقط با شناسنامه فروخته می‌شوند و شناسنامه نشان می‌دهد ساعت به نام چه کسی است.