این شرکت یکی از بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی دنیا به شمار می‌آید و در حال حاضر رویای ساخت هواپیمای مسافربری با سرعتی بیش از سرعت صوت را دارد. این ایده به نظر می رسد بیشتر جنبه علمی تخیلی دارد اما مهندسان این پروژه به ساخت آن اعتقاد دارند.

هواپیمای هایپرسونیک ماخ ۵ توانایی پرواز با سرعت ۵ برابر صوت را خواهد داشت٬ به عبارت دیگر می‌تواند با سرعت  ۳٫۸۰۶ کیلومتر در ساعت پرواز کند. این هواپیمای فوق سریع برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار خواهد گرفت و این تنها یکی از مواردی است که مهندسان شرکت بوئینگ در حال توسعه تکنولوژی هایپرسونیک بر روی آن هستند.

شرکت هواپیماسازی بوئینگ از مدل مفهومی مسافربری هایپرسونیک در ژوئن ۲۰۱۸ در اتلانتا به میزبانی موسسه هوافضا آمریکا رونمایی کرد.

کوین باووکات دانشمند ارشد شرکت بوئینگ در زمینه فناوری فراصوت، گفته است:

“فناوری هایپرسونیک ما را بسیار امیدوار کرده است تا بتوانیم با استفاده از این تکنولوژی، دنیایی سریعتر از آنچه هست داشته یاشیم. شرکت بوئینگ نزدیک به شش دهه در زمینه های طراحی، توسعه، تجربه پرواز و هایپرسونیک فعالیت داشته است و این عاملی است تا ما به تلاش برای استفاده از این تکنولوژی در بازار آینده ادامه دهیم.”

درحالی که شرکت بوئینگ در حال توسعه و ساخت هواپیمای هایپرسونیک می باشد، ناسا و دیگر شرکت های هواپیما سازی نیز در حال تحقیق روی پروژه های مشابه هستند. ناسا در حال ساخت هواپیمایی به نام X-59 QueSST ه منظور دستیابی به تکنولوژی حالت سکوت در هواپیماهای هایپرسونیک است این تکنولوژی کمک می کند تا صدا و تکان های شدید ناشی از پرواز با سرعت بالا به حداقل برسد.

همچنین شرکت های گالاگتیک و بوم در حال مشارکت در ساخت یک هواپیمای هایپرسونیک با سرعت ۲ برابر سرعت صوت هستند. شرکت اسپیک اروسپیس نیز در حال ساخت هواپیمایی با نام S-512سوپرسونک می باشد.