درنگ:  رویترز نوشت: کمپانی بریتانیایی «ایزی هتل» با سرمایه‎گذارانش به توافق رسیده تا هتلی با بیش از ۵۰۰ اتاق در ایران تاسیس کند و آن را به هتل‌های زنجیره‌ایش متصل کند. این اقدام در پی برداشته شدن تحریم‌ها علیه ایران صورت گرفته است.

این شرکت انتظار دارد علاوه بر ایجاد ۵۰۰ اتاق در بازار ایران، بیش از ۲۰۰ اتاق در سریلانکا ایجاد کند که ۱۰۰ اتاق آن تا سال ۲۰۲۲ آماده خواهد شد.

گروه هولدینگ ایزی گروپ، مالک خطوط هوایی پروازهای ارزان قیمت ایزی جت، ۳۴٫۶ درصد در شرکت ایزی هتل سهام دارد. این کمپانی در بریتانیا، ۶ کشور اروپای دیگر و امارات متحده عربی شعبه دارد.

این شرکت هتل‌های ارزان قیمت اعلام کرد، قراردادهایی با شرکت‌های انگلیسی ۳ اس وی و ام اچ ای هاتفیلد برای توسعه فعالیت‌هایش در ایران و سریلانکا را منعقد کرده است. این قرارداد شامل ساخت و خرید هتل‌های جدید خواهد بود.

«گای پارسونز» مدیر اجرایی ایزی هتل به رویترز گفته است: کمپانی‎های هتل‌سازی زیادی هستند که به دنبال ورود به ایران هستند. ما به دنبال توسعه برندمان در خاورمیانه هستیم و منطقی است که از این فرصت استفاده کنیم.

این مدیر شرکت ایزی هتل گفته است: ایزی هتل در طی یک سال گذشته به پیشرفت‌های خود در برنامه های خود برای توسعه بین المللی برندش دست یافته است.

رویترز در این گزارش نوشته است: پس از برجام و حذف تحریم‌ها علیه ایران، شرکت‌های زنجیره‌ای دیگری مانند آکور فرانسه، هتل‌های بین‎المللی ملینا اسپانیا و چندین کمپانی هتل‎سازی دیگر هم به ایران راه پیدا کردند.

پارسونز گفته است: شرایط را دائما بررسی می‎کنیم، اما مطمئن هستیم که حالا بهترین زمان برای ورود به بازار ایران است.

او همچنین گفته است که «ایزی هتل» در ایران توسط کادری ایرانی اداره خواهد شد تا فرصت ایجاد شغل برای جوانان ایرانی فراهم شود.

طبق گمانه‎زنی‎های شرکت بریتانیایی بیشتر مشتریان این هتل، ایرانیان مقیم کشورهای دیگر یا شهرهای دیگر هستند خواهند بود. البته توزیست‌هایی که در کشورهای دیگر از امکانات این هتل استفاده کرده و علاقه مند به سکونت در این هتل هستند نیز از مشتریان اصلی خواهند بود.