استفاده از تکنولوژی الکتریسیته علاوه بر زمینهخودروسازی در بخش های دیگر از جمله ساخت موتورسیکلت ،تراکتور، هلیکوپتر،هواپیما و هر وسیله نقلیهدیگر مورد استفاده قرار می گیرد و این تکنولوژیِ به سرعت در حال پیشرفت و گسترش می باشد. حتی اخیرا برخی از وسایل نقلیه عمومی و پر کاربرد نیز در حال مجهز شدن به باتری های الکتریکی می باشند.

شرکت دایملر، یکی از همکاران و زیرمجموعه های شرکت مرسدس بنز، اخیرا طی گزارشی اعلام نموده که قصد دارد برای سال ۲۰۱۹ از یک اتوبوس دانش‌آموزان تمام برقی رونمایی کند این اتوبوس طبق گفته مسئولان شرکت دایملر مجهز به باتری ۶۰ کیلوواتی است که می تواند۱۶۰ کیلومتر را طی کند و قادر به حمل ۸۱ دانش آموز می باشد.

شرکت دایملر این امکان را به شرکت های اتوبوسرانی می دهد تا بتوانند از باتری های اضافه برای مواردی که قصد دارند مسافت بیشتری را با این اتوبوس طی کنند استفاده نمایند.

شرکت سازنده اتوبوس های توماس نیز در پروژه ساخت اتوبوس برقی دایملر سرمایه گذاری نموده است.

در دنیا شرکت های بسیار زیادی در زمینه ساخت اتوبوس های برقی کوچک فعالیت دارند و پروژه های زیادی نیز در این رابطه به بهره برداری رسیده استاما شرکت دایملر و توماس نزدیک به ۳۹ در صد از بازار آمریکا را در اختیار دارند این بدان معناست که اکثر استفاده کنندگان از این نوع وسیله نقلیه برای رسیدن به مقصد استفاده می نمایند.

با توجه به آلودگی و پدیده وارونگی هوا در کشورمان مخصوصا در برخی از فصول سال، به نظر میرسد این دسته از وسایل نقلیه برای کشورمان می تواند بسیار مفید و ضروری باشد و کمک بسیار مفیدی در حفظ هوای سالم انجام دهد زیرا همانطور که می دانیم وجود خودرو های کهن سال و سنگین نقش پررنگی در آلایندگی هوا ایفا می کنند.