درنگ : سرویس تاکسی آنلاین «ماکسیم» که یک شرکت روسی ست از سال ۲۰۰۳ در روسیه فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر در ۹ کشور جهان فعالیت می‌کند.

پاول استنیکوف رئیس بخش ارتباطات سرویس «ماکسیم» از جزئیات کار این شرکت در ایران می‌گوید:

پاول استنیکوف رئیس بخش ارتباطات سرویس «ماکسیم»
پاول استنیکوف رئیس بخش ارتباطات سرویس «ماکسیم تاکسی»: سرمایه گذاری ما در ایران تقریبا یک میلیون یورو است

 

  • چرا ایران را برای توسعه فضای کاری و همکاری انتخاب کردید؟

آماده سازی برای آغاز به کار «ماکسیم تاکسی» در ایران از بهار آغاز شده است. اکنون مراحل حقوقی به پایان رسیده و دو دفتر در تهران افتتاح شده است. متخصصان ما یک ساختمان بزرگ برای فعالیت پیدا کرده‌اند و اولین مرکز تماس برای پذیرش سفارشات و پشتیبانی از کاربران را تجهیز می‌کنند. ما در حال انتخاب کارکنان هستیم و رانندگان را نیز جذب کرده و مراحل آموزشی را در حال اجرا داریم

ایران کشوری با اقتصاد قوی در خاورمیانه و یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه فناوری در منطقه محسوب می‌شود. در کلانشهرهای آن، جریان عظیم حمل و نقل پایه اقتصاد مصرف همگانی به حساب می‌آید، در واقع بسیاری از رانندگان می‌خواهند مسافر داشته باشند و مسافران آماده‌اند برای طی مسیر خود هزینه کنند. ضمنا تمامی شرکت کنندگان این پروسه باید ضامن امنیت و پشتیبانی داشته باشند.

این بازار به شدت در حال رشد است و در آن تکنولوژی اطلاعاتی نیز به طور فعال پیشرفت می‌کند. سرویس‌های آنلاین برای جستجو، فراخوان و پرداخت خدمات تاکسی و راننده خصوصی پدید آمده‌اند. پیشرفت تکنولوژی جلوی چشمان ما رخ می‌دهد و رقابت تازه‌ای شروع شده است.

ما تاریخچه بسیار خوبی داریم. ۱۴ سال است که نرم افزارها و تکنیک‌هایی را ایجاد می‌کنیم تا ارتباط متقابل مسافران و رانندگان بهبود یافته، بهره وری استفاده از اتومبیل و تمامی فرایندهای ترافیک مسافربری و حمل نقل بار افزایش یابد. ما در ۸ کشور جهان فعال هستیم بنابراین قدرت طرح پیشنهادات خود به ایران را داریم.

  تفاوت‌های «ماکسیم تاکسی» با اسنپ و تپسی | مسافر مرد به جای زن در سایت فارسی!
  • همکاری شما با ایران از چه زمانی آغاز شده و در کدام شهرها فعالیت خواهید کرد؟

آماده سازی برای آغاز به کار سرویس تاکسی اینترنتی «ماکسیم» در ایران از بهار آغاز شده است. اکنون مراحل حقوقی به پایان رسیده و دو دفتر در تهران افتتاح شده است. متخصصین محلی‌سازی نرم افزارها، برنامه برای مسافران و رانندگان را به اتمام می‌رسانند و به کار آماده‌سازی نقشه‌ها مشغول هستند.

متخصصان ما یک ساختمان بزرگ برای فعالیت پیدا کرده‌اند و اولین مرکز تماس برای پذیرش سفارشات و پشتیبانی از کاربران را تجهیز می‌کنند.

ما در حال انتخاب کارکنان هستیم و رانندگان را نیز جذب کرده و مراحل آموزشی را در حال اجرا داریم.

فعلا این سرویس تاکسی اینترنتی به صورت آزمایشی کار می‌کند. اولین سفارشات رانندگان ۲۴ مهر ۱۳۹۶ (۱۷ اکتبر ۲۰۱۷) انجام شده است. ما سعی داریم درک بهتری از مصرف کننده بازار ایران داشته و خدمات بهینه‌ای ایجاد کنیم.

همچنین خدماتی برای خانم‌ها خواهیم داشت یعنی از رانندگان زن نیز استفاده می‌کنیم. می‌توان سفر امنی را برای مسافران و رانندگان مهیا کرد زیرا روند اجرای سفارشات در تمامی مراحل کنترل می‌شود.

قصد داریم کارمان را در شهرهای دیگر ایران مانند مشهد، کرج، اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز و قم ادامه دهیم. در کنار شهرهایی با جمعیت میلیونی، ۸۰ شهر دیگر هم هستند که جمعیت بالای ۱۰۰ هزار نفر دارند. در ایران می‌توان کار کرد و پیشرفت کرد

در خصوص آغاز به کار کامل سرویس تاکسی اینترنتی «ماکسیم» در تهران حتما اطلاع‌ رسانی خواهیم کرد.

بعدا قصد داریم کارمان را در شهرهای دیگر ایران مانند مشهد، کرج، اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز و قم ادامه دهیم. در کنار شهرهایی با جمعیت میلیونی، ۸۰ شهر دیگر هم هستند که جمعیت بالای ۱۰۰ هزار نفر دارند. در ایران می‌توان کار کرد و پیشرفت کرد.

ماکسیم تاکسی
رئیس بخش ارتباطات سرویس «ماکسیم تاکسی»: ما از سازمان‌های دولتی، پلیس و شرکت‌های مخابراتی ایران متشکریم که با ما به توافق رسیدند و به سرعت به حل مشکلات کمک کردند

 

  • برای رقابت با سایر تاکسی‌های اینترنتی در بازار ایران چه روش‌هایی را مد نظر دارید؟

ما می‌خواهیم سرویس با کیفیت مبتنی بر فناوری ارائه دهیم تا به تدریج اتومبیل‌های شخصی از خیابان‌ها کنار بکشند. حضور تاکسی اینترنتی «ماکسیم» در ایران به بهبود سرویس حمل و نقل عمومی کمک خواهد کرد.

همچنین مهم است که بدانیم بخش ایران سرویس تاکسی اینترنتی «ماکسیم» در اختیار یک شرکت مستقل است. این شرکت در ایران ثبت شده و مالیات پرداخت می‌کند و مدیر آن نیز یک فرد ایرانی است. در این شرکت مدیران، حقوق‌دانان، برنامه نویسان و مترجمان ایرانی کار می‌کنند.

اکنون در دفتر ایران ۳۰ کارمند مشغول به کار هستند. به تدریج پس از آغاز به کار مرکز تماس و توسعه سرویس، حداقل ۱۵۰۰ کارمند استخدام می‌شوند. البته این رقم بدون احتساب رانندگان است.

سرمایه گذاری برای سرویس تاکسی اینترنتی «ماکسیم» در ایران تقریبا یک میلیون یورو است.

برای رشته‌های غیرمرتبط با استخراج نفت و گاز که پایه و اساس اقتصاد ایران است این یک مبلغ قابل توجه است. وقتی شرکت سودآوری خود را آغاز کند، در آینده برای توسعه در کشور مجددا سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

در واقع «ماکسیم» یک سرویس تاکسی با کیفیت بالا و جدید ایرانی است. ما از سازمان‌های دولتی، پلیس و شرکت‌های مخابراتی ایران متشکریم که این موضوع را درک کرده و با ما به توافق رسیدند و به سرعت به حل مشکلات سازمانی کمک کردند. از رانندگان و مسافران هم متشکریم که به ما در سرویس آزمایشی کمک کرده و نکته‌ها و درخواست‌های خود را با ما مطرح کردند. ما با دقت آنها را مطالعه کرده و برای تنظیم سرویس آنها را مد نظر خواهیم داشت.

  تاکسی اینترنتی روسی در خیابان‌های تهران | تصویر صفحه فارسی ماکسیم تاکسی
  • سرویس تاکسی اینترنتی «ماکسیم» در چه کشورهایی فعالیت دارد و آیا از لحاظ اقتصادی فعالیت در کشورهای دیگر به نفع شرکت بوده است یا خیر؟

بخش ایران «ماکسیم تاکسی» در اختیار یک شرکت مستقل است. این شرکت در ایران ثبت شده و مالیات پرداخت می‌کند و مدیر آن نیز یک فرد ایرانی است. سرمایه گذاری برای سرویس تاکسی اینترنتی «ماکسیم» در ایران تقریبا یک میلیون یورو است

ماکسیم از سال ۲۰۰۳ در روسیه به عنوان بزرگترین سرویس تاکسی اینترنتی از لحاظ شهرهای تحت پوشش محسوب می‌شود. ما در بیش از ۲۰۰ منطقه مسکونی کار می‌کنیم. در سال ۲۰۱۴ از مرزهای روسیه خارج شده و کارمان را در اوکراین، قزاقستان، گرجستان، بلغارستان، بلاروس، تاجیکستان، آذربایجان و اکنون در ایران ادامه دادیم. آماده‌سازی برای شروع به کار شرکت در کشورهای دیگر جریان دارد.

مدت زمان دستیابی به خودکفایی و سود حتی در شهرهای مختلف یک کشور متفاوت است.
اکنون ما بر کیفیت و مفید بودن خود برای ایران تلاش می‌کنیم تا برای شهروندان و مهمانان این کشور امکان جابجایی راحت و آسان فراهم شود.

  چگونه اسنپ در حال تغییر دادن نحوه زندگی مردم تهران است؟