درنگ :  هجوم ایرانی‌ها به صفحه اینستاگرام ترامپ بعد از سخنرانی جنجالیِ جمعه شب همچنان ادامه دارد. هر چند که رئیس جمهور فعلی آمریکا در صفحه اینستاگرامش پست‌های جدیدی را به اشتراک گذاشته است اما ایرانیان همچنان در آخرین پستی که مربوط به سخنرانی ترامپ است، کامنت‌های انتقادی و توهین‌آمیزی را می‌نویسند.

بیشتر ایرانیانِ‌ کامنت گذار، هشتگ خلیج فارس را تگ می‌کنند و تاکید دارند که خلیج فارس قرن‌های متمادی به همین نام شناخته شده است.

جالب اینجاست که ایرانیان حتی در پست‌های بعدی اینستاگرام ترامپ، دست بردار نبوده و همچنان در حال انتقاد از ترامپ هستند تا جایی که کامنت‌های سایر فالوورهای ترامپ به سختی قابل مشاهده است.

  رکورد ۲ میلیونی ایرانی‌ها در اینستاگرام ترامپ | معامله پراید ۸۸ در صفحه ترامپ!

تا این لحظه ایرانیان برای پست مرتبط با سخنرانی جمعه شب ترامپ، سه میلیون و ۶۹۰ هزار و ۷۱ کامنت را به اشتراک گذاشته‌اند و یکدیگر را تشویق می‌کنند همچنان با کامنت گذاشتن، رکورد سه میلیون را هم بزنند.

این کار بیشتر به یک سرگرمی تبدیل شده تا از انتقاد از سخنان توهین‌آمیز رئیس جمهور آمریکا درباره ایران. از تبلیغات انواع لباس و کفش و فیلترشکن گرفته تا معامله ماشین و پیدا کردن مربی آموزش ریاضی. ایرانیان حتی زمان واریز یارانه‌ها را هم در صفحه ترامپ از یکدیگر می‌پرسند.

مشخص نیست روند کامنت گذاری منتقدان ایرانی ترامپ تا چه زمانی ادامه دارد.