درنگ : دانشمندان دانشگاه اکلاهاما مسئولیت کشف این سیارات دور دست را بر عهده داشتند که به طور کامل در مقاله Astrophysical Journal که منتشر کرده‌اند جزئیات این کشف را توضیح داده‌اند.

پروفسور دپارتمان فیزیک و ستاره شناسی دانشگاه اکلاهاما ژینیو دای در مصاحبه‌ای که با رسانه‌ها داشته است گفت: ما بسیار از کشف انجام شده هیجان زده هستیم. برای اولین بار است که سیاره‌ای خارج از کهکشان راه شیری کشف می‌شود.

او همچنین اضافه کرد: این سیارات کوچک بهترین کاندیدا برای مشاهده اثر استفاده از تکنیک میکرو لنز است و ما با آنالیز فرکانس‌های بالا ایجاد شده توانستیم حجم این سیارات را اندازه گیری کنیم.

میکرو لنز یکی از تکنیک‌های نجومی است که توسط آن میدان گرانشی شئ که  نور منعکس شده از ستاره‌ها یا کوازار‌ها را هنگام رد شدن از نزدیک آن خم می‌شود.  هنگام هم راستا شدن شئ با زمین را تصویر برداری می‌کند که این روند اجازه شناسایی جسم را روی زمین می‌دهد.

Discover Planets in Extragalactic Galaxies

تا به الان تمامی اجسام کشف شده توسط تکنیک میکرو لنز در محدوده کهکشان راه شیری بوده‌اند. تیم دانشگاه اکلاهاما از اطلاعات سازمان ملی هواشناسی و X-rayهای سازمان فضایی برای گسترده‌تر کردن این محدوده استفاده کرده است. استفاده از این تکنیک جدید می‌تواند کمک شایانی به گسترش دانش ما از کهکشان‌های دیگر و فضا‌های بسیار دور دست‌تر کند.

این کهکشان در فاصله ۳٫۸ میلیارد سال نوری با ما قرار دارد. در حال حاضر کوچکترین شانسی برای رویت این سیارات از نزدیک وجود ندارد. حتی با استفاده از بهترین تلسکوپ‌های فیلم‌های علمی تخیلی هم امکان مشاهده آن‌ها وجود ندارد. با این حال امکان مطالعه ‌آن‌ها میسر است٬ حضور آن‌ها می تواند شناسایی شود و حتی درباره حجم‌ و اندازه آن‌ها حدس‌هایی زده شود.