درنگ: حسام عقبایی صبح امروز در این باره گفت: خوشحالم به اطلاع برسانم از امروز سامانه ملی در زیرمجموعه املاک و مستغلات برای ارایه خدمات فضای مجازی به مردم به نام «فست ملک» رونمایی شد.

وی افزود: سامانه فست ملک به سامانه اطلاعات املاک و مستغلات اضافه شده است که با توجه به رشد فضای مجازی و اپلیکیشن‌ها و نرم افزارهایی که در مشاغل مختلف ایجاد شده و نگاه به این ابزارها با توجه به رشد و تکنولوژی وجود دارد در نظر داریم این ابزارها که در نگاه سنتی تهدید محسوب می‌شود را تبدیل به فرصت کنیم. رشد فضای مجازی نباید منجر به آسیب به فضای سنتی شود. البته نمی‌توان با تکنولوژی مبارزه کرد بلکه می‌توان سبک و سیاق و مطالبه‌گری‌مان به سمت و سویی باشد که این سایتها و اپلیکیشن‌ها به نحوی با اتحادیه‌های صنفی تعامل داشته باشند.

رییس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به حضور چشمگیر سایت‌های مجازی در نمایشگاه املاک و مستغلات گفت: در نمایشگاهی که سال گذشته برگزار کردیم حضور چشمگیر سایتهای مجازی را شاهد بودیم. در این راستا با یک کار تحقیقاتی ۲ساله با سازمان راهبر، برای اولین بار در کشور پیشرو شدیم و ارایه خدمات تکنیکال و فضای مجازی را از طریق سامانه اطلاعات املاک و مستغلات که یک سامانه امن و بدون حفره و زیر ساختار مدیریت دولتی و حاکمیتی است قرار دهیم و این خدمات از طریق اتحادیه کشوری مشاوران املاک ارایه شوند که هم مشاوران املاک اعتماد کنند و هم مردم.

عقبایی ادامه داد: این سامانه هیچ نوع محدویدتی ندارد و علاوه بر مشاوران املاک، مردم هم در سراسر کشور به آن دسترسی دارد و می توانند املاک خود را در این سایت برای فروش قرار دهند