از این رو طرح جدید خودروی این شرکت که در نمایشگاه خودروی توکیو به نمایش درآمده‌است، چشمه‌هایی از یک لکسوس خودران و تماما خودکار را به تصویر کشیده‌است: لکسوس در این طرح مفهومی فناوری‌های نسل جدید خودروهای خودران جهان را درون مدلی بزرگتر و حجیم‌تر از خودروی محبوب لکسوس LS گنجانده‌است.

با یک نگاه به طرح مفهومی خودروی LS+ ابتدا متوجه جلوپنجره بزرگ و متفاوت خودرو خواهید شد: جلوپنجره ذوزنقه‌ای،‌دندانه‌دار و مشبک پیش از این نیز به خودروهای لکسوس چهره‌ای متمایز بخشیده بود، اما طراحی جدید SL+ را وارد محدوده‌ای جدید ساخته‌است. این خودرو با جلوپنجره متفاوتش به نظر می‌رسد می‌تواند دیگر خودروها را ببلعد، اما این شکل خاص هدفی درخود پنهان کرده‌است، صفحه مشبک پشت آن می‌تواند عملکرد سرمایشی و آیرودینامیکی خودرو را بهبود بخشد.

لکسوس این طرح را با هدف واقعی ساختن فناوری خودران خودرو ارائه داده‌است، فناوری که بخشی از آن Highway Teammate نام داشته و امکان رانندگی خودکار از لحظه خروج از پارکینگ تا لحظه بازگشت به پارکینگ را فراهم خواهد آورد درحالی که توانایی سبقت،‌تغییر لاین و حفظ فاصله ایمنی میان خودروها را نیز خواهد داشت. لکسوس  امیدوار است بتواند این فناوری را درسال ۲۰۲۰ عرضه کند.