سازنده کولینان آن را خودروی ساخته‌شده برای تمام مسیرها معرفی کرده است و ایده مسیرهای آفرود با خودروی تمام لوکس را برای علاقه‌مندان به رانندگی فراهم کرده. پس از آخرین مدل فانتوم، رولز‌رویس کولینان دومین مدل از این شرکت خودروسازی می‌باشد که از آلومینیوم ساخته‌شده است.

این خودرو در زیر کاپوت خود به پیشرانه ۶٫۷۵ لیتری ۱۲ سیلندر به همراه توربوشارژ دوقلو مجهز می‌باشد که قادر به تولید ۵۶۳ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتون متر گشتاور است و حداکثر سرعت روی ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدودشده و  لازم به ذکر است تابه‌حال اطلاعات رسمی در رابطه با ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر این خودرو اعلام نگردیده.

سیستم تعلیق کولینان نسبت به مدل‌های دیگر این شرکت خودروسازی تغییر کرده و به یک سیستم تعلیق بادی بازنگری شده با مهندسی جدید و مخازن هوای بزرگ‌تر مجهز شده است.

کولینان ۵٫۳۴ متر طول، ۲٫۱۶ متر عرض و ۱٫۸۳ متر ارتفاع دارد و فاصله‌ی بین محورها نیز برابر ۳٫۳ متر می‌باشد و داخل صندوق در حالت استاندارد ۵۶۰ لیتر فضا جای می‌گیرد که این فضا  با خواباندن صندلی‌های عقب به ۱۹۳۰ لیتر می‌رسد.

در فضای داخلی، این مدل مانند برخی از مدل‌های دیگر رولز رویس یک شیشه قسمت کابین راننده را از سرنشینان عقب جدا می‌کند. این شیشه علاوه بر حذف صداهای محیط به حفظ دمای داخل اتاق نیز کمک می‌کند.

کولینان مجهز به امکاناتی نظیر ۴ دوربین در اطراف با دید پانورامیک، تشخیص عابر پیاده و حیوانات، کروز کنترل هوشمند، هشدار خط، وای فای هاتسپات، سیستم ناوبری هوشمند و سیستم‌های مخصوص سرگرمی می‌باشد.

در آخر گفتنی است که قیمت این خودرو از ۳۲۵ هزار دلار شروع می‌شود و با شخصی‌ سازی‌های متفاوت خریداران نیز افزایش پیدا می‌کند.