وقتی میوه و سبزیجات تازه می‎خرید، آن‎ها را می‏شویید و داخل یخچال و فریزر می‏ریزید از شکل و رنگارنگ بودنشان لذت می‏برید. اما این لذت عمر طولانی‏ای ندارد چون خیلی زود میوه و سبزیجات پلاسیده شده و رنگشان را از دست می‏‎دهند. در زیر به موادی که نباید در کنار هم قرار گیرند با نحوه قرار گرفتنشان در یخچال و فریزر شرایط خاص دارد اشاره می‏کنیم:

خیار باید تنها باشد

درنگ : بسیاری از میوه‎ها مانند گوجه فرنگی، موز، طالبی و … گاز اتیلین تولید می‏کنند، این گاز فرایند از بین رفتن میوه و سبزی را سریع‏تر می‏کند. خیار از میوه‎هایی است که به این گاز شدیدا حساس است.

سبزیجات

اگر می‎خواهید نمک را حذف کرده و طعم بیشتری به غذایتان بدهید، فقط آن‎ها را داخل فریزر نریزید. با سبزیجات مانند گل‎هایی که از ساقه قطع شده‎اند رفتار کنید. مطمئن شوید ساقه‎ها خشک هستند و بعد انتهای آن‌ها را به طور دسته‎ای ببندید.

صیفی جات

برخی منند هویج، پیاز و … روی زمین رشد می‏کنند و همه موادشان را از خاک می‏گیرند. این‎ها باید در جای تریک، خنک و کمی مرطوب باشند. این یعنی نباید در یخچال باشند و بهتر است در قفسه مخصوص خودشان باشند.

بری‌ها

میوه‏های از خانواده بری مانند تمشک، آلبالو و … میوه‎هایی هستند که وقتی شسته شوند سریع از بین می‏روند. درباره این میوه‎ها باید مطمئن باشید فقط زمانی که می‎خواهید آن‎ها را بخورید آن‎ها را می‏شویید.

پرتقال و سیب

این دو در ظرف میوه کنار هم بسیار زیبا می‏شوند، اما در یخچال دشمن هم هستند. باید سیب جداگانه در یخچال باشد و پرتقال به خاطر گاز تولیدی در کیسه‎ای دربسته باشد.