درنگ : انواع رژیم که باعث می‎شود وعده‎های غذایی تقسیم شود یا سختی بکشید را فراموش کنید. راهی وجود دارد که بتوانید بدون احساس گرسنگی لاغز شده و وزن کم کنید.

از هر متخصصی بپرسید به شما می‏گوید لاغز شدن نیاز به محرومیت دارد. یعنی کمتر غذا بخورید و بشقابتان را کمتر پر کنید. اما آخرین تحقیقات نشان داده راهی وجود دارد که هرچه می‎خواهید بخورید و لاغر هم بشوید.

تحقیقات نشان داده افرادی که غذای بیشتری در بشقاب می‏کشند معمولا بیشتر می‏خورند. این یعنی کالری بیشتری هم به بدن می‏رسد. بسیاری از افراد هم بر این باورند که چون غذای سالم مانند سبزیجات و غذاهای آب‎پز مصرف می‎کنند می‎توانند هر مقدار که می‎خواهند بخورند و عمدتا هم زیاده‏روی می‎کنند. هرچند این افراد حتی با پرخوری هم کالری کمتری نسبت به افراد عادی به بدنشان می‏رسانند.

نتیجه این است که اگر غذاهای پرکالری مصرف کنید، حتی وقتی مقدار کمی از آن در بشقاب بریزید و بخورید، باز هم خیلی زود گشنه خواهید شد، اما وقتی غذا سالم باشد، مانند ماهی، گوشت کبابی و … می‏توانید مقدار بیشتری در بشقاب داشته باشید و زودتر هم سیر شوید.

در نتیجه شما می‏توانید هر میزان که می‎خواهید از غذاهای کم کالری مصرف کنید. اما باید در تهیه غذای کم کالری دقت داشته باشید و بیشتر غذاهای شما به صورت رژیمی، آب‌پز یا غیر سرخ کردنی باشد.