درنگ:  تکنولوژی به صنعت رستوران هم رسیده است. «ایتسا» فست فودی است که خیلی زود از این صنعت بهره برده است؛ رستورانی کوچک که به جای انسان در آن ماشین‌آلات خدمت می‌کنند. این رستوران اولین شعبه را در سال ۲۰۱۵ در سان‌فرانسیسکو راه‌اندازی کرد.

پشت صحنه این رستوران، افراد واقعی غذا را آماده می‌کنند اما در محوطه رستوران خبری از نیروی انسانی نیست. حالا این رستوران تعداد شعبات را به ۵ رسانده و در کالیفرنیا، نیویورک و واشنگتن دی سی هم حضور پیدا کرده است. در زیر نگاهی خواهیم داشت به روند کار این رستوران مکانیزه. یکی از نکات جالب این رستوران این است که همه چیز فقط ۶٫۹۵ دلار است.

در داخل رستوران مشتریان بلافاصله با شکلی غیرسنتی مواجه می‌شوند. به جای یک کانتر برای سفارش غذا دور تا دور آن کیوسک‌هایی برای سفارش وجود دارد و در وسط هم میزی قرار داده شده است.

در این رستوران در کیوسک‌ها دستگاه‌ها به خوبی روند را به شما توضیح می‌دهند و دلیلش این است که ناآشنا بودن با این روند کسی را اذیت نکند. نکته دیگر این است که در ایستا پرداخت پول نقد ممکن نیست.

مشتریان می‌توانند از غذاهای آماده سفارش دهند یا یک کاسه خالی داشته باشند و خودشان دستور دهند که با چه موادی پر شود.

اگر قرار است کاسه خودتان را پر کنید باید از بین کوینولا سبز، گرم یا تند یکی را انتخاب کنید. اگر طرفدار کوینولا نیستید بهتر است به این رستوران نروید. (کوینولا یا بذر گنه گنه یک دانه کوچک لوبیا شکل به رنگ عاج است که عطری ملایم و طعمی شیرین دارد . از برنج سبکتر است ولی می‌توان به عنوان جایگزین برنج از آن استفاده کرد. معمولا برای غلیظ کردن سوپ می‌توان به آن اضافه کرد. کوینولا نمونه‌ای دیگر از غلات کامل است که سرشار از پروتئین است)

همچنین مواردی هم برای دورچین وجود دارد مانند چیپس، انواع میوه‌ها، فلافل و …

قسمت مواد خریداری شده توسط شما نمایان می‌شود. در عکس زیر می‎بینید که قیمت یک کاسه غذا به همراه دورچین و یک نوشیدنی ۱۱٫۰۶ دلار بوده است.

حالا زمان انتظار رسیده است.

حدود ۳ دقیقه بعد نام کسی که سفارش داده سبز می‌شود و نمایش داده می‌شود که غذا را از کدام قفسه بردارد.

رنگ شیشه قفسه هم تیره می‌شود و این یعنی غذا آماده برداشتن است.

دوبار روی صفحه مقابل قفسه با دست ضربه می‌زنیم و غذا قابل برداشت می‌‎شود.

غذا آماده و نام خریدار روی آن نوشته شده است.

مزه غذاها در ایستا قابل قبول است.

دورچین‌ها و فلافل‌ها هم بهتر از باقی رستوران‌های امریکایی هستند.

شاید تنها نکته‌ منفی در این رستوران که به وضوح به چشم می‎آید چیدمان نامناسب و کم‌سلیقگی در تزئین بشقاب‌ها و کاسه‌ها باشد.

در کل این رستوران دیزاین قابل قبولی دارد و باعث شده مشتریان برای سفارش غذا با هیچ نیروی انسانی سر و کار نداشته باشند. غذاها هم می‌توانند بیرون برده شوند و هم آن را روی میزهای وسط مغازه میل کرد.