درنگ: رستوران دلمونیکو (delmonico) که تنها چند ساختمان با ساختمان مرکز بورس نیویورک واقع در منهتن فاصله دارد در سال ۱۸۳۷ افتتاح شده است و یکی از اولین رستوران‌های امریکا بوده که جای نشستن برای مشتریان داشته است.

  تصاویر دومین رستوران برتر دنیا | سرو «پاییز نیویورک» با عطر شعر و موسیقی

در حالی که خیلی‌ها این رستوران را به خاطر استیک‌های خوشمزه می‎شناسند، در آن غذاهایی برای ارائه وجود دارد که در منو دیده نمی‌شود. این رستوران منویی با نام «منوی محرمانه بیلیونرها» دارد که شاید در نگاه اول قیمت‌های آن شما را شوکه کند. برای مثال ساندویچ پنیر گریل شده ۱۰۰ دلار یا کوکی‌های کلاسیک سفید و مشکی ۵۰ دلار.

جالب اینجاست که بیلی اولیویا مدیر داخلی رستوران در گفتگویی مدعی شده این منو طرفداران زیادی از افراد سرشناس وال‌استریت دارد که حتی آن را به دوستان و آشنایان معرفی می‌کنند. در زیر توضیحاتی درباره این رستوران و منوی ویژه‌اش ارائه می‌کنیم:

دلمونیکو در حال حاضر صد و هشتادمین سال فعالیت را تجربه می‌کند و یکی از قدیمی‌ترین رستوران‌های امریکا است. مارک تواین و آبراهام لینکلن هر دو در این رستوران شام خورده‌اند و در عکس زیر هم دیده می‎شوند.

  قدیمی‎ترین رستوران دنیا با کبابی در تابه ‎ ۳۰۰ساله | این رستوران مورد علاقه همینگوی است

 

 

در این عکس شما چارلز رانهوفر سرآشپزی که از سال ۱۸۰۰ به بعد و برای مدتی طولانی آشپزخانه این رستوران را در اختیار داشته را می‌بینید. او با نوآوری‌هایی در منوی رستوران توانست آن را به شهرت برساند.

 

 

جمعیت وال‌استریت این رستوران را خیلی دوست دارند.

 

 

بیلی اولیویا، مدیر داخلی رستوران، گفته منوی محرمانه چیزی است که امروز افراد زیادی از آن باخبرند.

 

 

گران‌ترین محصول منوی ویژه این رستوران «فلت‌برد بیلیونرها» است که ۱۵۰ دلار قیمت دارد.

 

 

این خوراکی شامل گوشت گاو کبابی، خرچنگ، جگر چرب، ترافل مشکی و ورقه‌هایی از طلای ۲۴ عیار است.

 

 

بعد از آن نوبت به «گریل چیز وال‌استریت» می‌رسد که ۱۰۰ دلار قیمت دارد.

 

 

مطمئنا این خوراک شبیه همه ساندویچ‌های گریل چیز که خورده‌اید نیست. پنیر این خوراک از انواع «شارفه ماکس» نوعی پنیر با تلخی خاص از شیر گاو (تولید سوییس) و «اتیواز» نوعی دیگر از پنیر سوییسی که از شیر خام گاو تولید می‎شود، است.

همچنین این خوراک، بیکن خشک شده خانگی دارد که به آرامی و به مدت ۱۸ ساعت خشک و دودی شده است. دیگر محتویات این خوراک متفاوت، ترافل مشکی و خردل انجیر است.

 

 

محصول دیگر این منو کوکی نیمه طلایی – نیمه مشکی است که هر یک دانه ۵۰ دلار قیمت دارد.

 

 

این کوکی یک کوکی کلاسیک معمولی است که روی آن لایه‌ای از طلای ۲۴ عیار و فوندانت سفید دارد.

 

 

همچنین دو نوع شیک به نام «میلک شیک بیلیونرها» وجود دارد که با طعم‌‎های شکلات و قهوه هستند. محتویات آن بستنی، پاپ کورن کاراملی شده و شکلات است. قیمت این شیک هم ۳۵ دلار است.

 

 

البته تزئین این شیک‌ها هم با ورقه‌های طلا ۲۴ عیار است.

 

 

سفارش کامل این منو ۳۵ دلار هزینه خواهد داشت.

 

  تصاویر «میرازور» ؛ رستوران شماره ۴ دنیا | اینجا ارزش دور شدن از مسیرتان را دارد