درنگ: خیلی اوقات در مراسم‌ رسمی و عروسی‌ها اتفاقاتی می‌افتد که انتظارش را ندارید. مثلا ریختن آب میوه روی لباس عروس یا زنگ خوردن گوشی در نشست‌‎های رسمی و ….  در زیر به برخی از این موارد اشاره کردیم و راه حل‌هایی هم برایش ارائه دادیم.

ریختن نوشیدنی روی لباس عروس

حتی نزدیک شدن کسی که نوشیدنی در دست دارد به عروس نگران کننده است. سعی کنید قبل از نزدیک شدن به عروس لیوانی که در دست دارید را روی یک میز قرار دهید و با خود نزدیک عروس نکنید. اگر اتفاقی افتاد معذرت‌خواهی به راحتی نمی‌تواند آن را حل کند. مبادا پیشنهاد کنید خودتان هزینه خشکشویی لباس را بپردازید که در آن شرایط هیچ چیز را دست نمی‌کند و بلکه خراب‌تر هم خواهد کرد.

اسم کسی را فراموش کرده‌اید

در هر مراسمی ممکن است پیش بیاید که کسی را ببینید و نام او را فراموش کنید. اما اگر این اتفاق در عروسی باشد شاید نام یکی از اعضای خانواده‌ را فراموش کنید که بهتر بوده نامش را به خاطر داشته باشید. اول سعی کنید قبل از ورود به عروسی حداقل خانواده درجه یک را بشناسید. اما اگر هم نتوانستید این که خیلی مودبانه بپرسید «ببخشید، ممکن است یک بار دیگر نامتان را به من بگویید؟» خیلی بهتر از این است که سعی کنید نام شخص را به کار نبرید.

شوخی‌ای کرده‌اید که کسی را ناراحت کرده است

اگر شوخی‌ کرده‌اید یا حرفی زدید که کسی را ناراحت کرد، همه چیز را به بعد موکول کنید. با یک ایمیل یا نوشته از او معذرت خواهی کنید. به طور کل در مراسم و مهمانی‌ها بهتر است این مسائل پنهان بمانند و بعد از مراسم برطرف شوند. به طور کلی در مراسم باید حرف زدنتان هوشمندانه‌تر باشد، مخصوصا شوخی‌هایتان. اما سعی نکنید در عروسی شوخی نکنید چون ایجاد یک جو پرانرژی برای عروس و داماد لازم است.

رویارویی با کسی که با او مشکل دارید

ممکن است با کسی مشکل داشته باشید و به مرور زمان او را از یاد برده باشید، نه این که مشکلتان حل شده باشد. ناگهان او را در عروسی می‌بینید و همه چیز دوباره به یادتان می‌آید. از کنارش بگذرید، اصلا خاطرات را مرور نکنید، هرچه بیشتر درگیرش شوید اوضاع بدتر می‌شود. فقط به فکر عروسی باشید.

زنگ خوردن تلفن در مراسم

می‌دانستید باید تلفن را خاموش کنید اما فراموش کردید و بعد تلفن در قسمت‌های حساس عروسی مثلا زمان عقد زنگ می‌خورد. سریع صدای زنگ را قطع کنید و اجازه دهید روی حالت سکوت بماند. نیازی هم به معذرت‌خواهی نیست. هرچند بهتر است قبل از مراسم یادتان باشد که تلفن را چک کنید.