درنگ : اگر به دنبال نوشیدن قهوه‎ای سالم‏تر هستید، شاید اولین راه حلی که به ذهنتان می‏رسد اضافه کردن کره به آن نباشد، اما این روش می‏تواند تاثیری فوق‎العاده روی سلامتی شما داشته باشد.

بر اساس تحقیقات، کره شامل مقدار بسیار زیادی امگا۳ است، همچنین ضدالتهاب است و برای سلامتی روده بسیار مفید است، باعث بهبود عملکرد مغز می‏شود و سطح انرژی بدن را بالا می‏برد. از طرفی ترکیب آن با قهوه باعث می‎شود نوشیدنی‎تان بسیار خوشمزه‏تر هم باشد.

نکته دیگر این که قهوه به تنهایی خاصیتی دارد که وقتی صبح‏ها نوشیده شود با میل به خوردن بیشتر غذا در طول روز مقابله می‌کند و به همین دلیل در بیشتر رژیم‎های غذایی جا دارد. حال اگر این ترکیب را صبح‎ها و به همراه صبحانه مصرف کنید، نه تنها میلتان به غذا در ادامه روز کم می‎شود، بلکه تا مدت‎ها احساس سیری دارید و در نتیجه این ترکیب می‏تواند برای لاغر شدن هم به شما کمک زیادی کند.

اما این نوشیدنی به دلایلی می‌تواند مضر هم باشد. خاصیت آن به شکلی است که اگر صبح در وعده غذایی صبحانه نوشیده شود و در ادامه روز فرد غذای سالم مصرف نکند، پرخوری کند یا به اندازه کافی کالری نسوزاند، می‏تواند باعث چاقی اضافی بدن هم بشود. در نتیجه باید مطمئن شوید فقط زمانی از آن استفاده می‎کنید که در طول روز برنامه‏ غذایی سالم همراه با ورزش دارید.