درنگ :  معمولا وقتی سفری در پیش داری، هم خودت و هم آژانس مسافرتی در تلاش خواهید بود تا مقصدی مناسب پیدا کنید اما یک آژانس مسافرتی انگلیسی که دفتر اصلی آن در لندن است توری به نام «گم شوید» دارد.

تمرکز این تور روی خواسته شما مبنی بر این که چطور می‌خواهید سفر کنید است، نه این که به کجا می‌خواهید سفر کنید. این تور می‌تواند شما را به منطقه‌ای گم شده و ناشناخته ببرد. عجیب اما این است که قیمت این تور برای هر نفر از ۳۳ هزار دلار آغاز می‌شود. البته تضمین این آژانس این است که سفری خاص خواهید داشت که فراموشش نخواهید کرد.

  هزینه و بهترین زمان سفر به ۹ نقطه دنیا که بین ایرانی‌ها طرفدار دارند

در زیر با مراحل این تور آشنا خواهید شد (عکس‌ها مربوط به برخی از مقاصد این تور هستند):

 

ابتدا افرادی که برای شرکت در این تور حاضر هستند اعلام آمادگی می‌کنند. (دره Fjaðrárgljúfur، ایسلند)

 

مشاوران این آژانس مسافرتی از مسافران می‌پرسند که هدفشان از سفر چیست و چرا می‌خواهند برای مدتی از دنیای زندگی‌ روزمره دور شوند. (پارک ساحلی حاشیه‌ای، کائوی، هاوایی)

 

سوال بعدی این است که مسافران دوست دارند در این سفر چه حسی داشته باشند. (Skógar، ایسلند)

 

در نهایت از مسافر پرسیده می‎‌شود که دوست دارد در چه نوع فضایی باشد، قطبی، صحرایی، جنگلی، ساحلی یا کوهستانی. اگر دوست داشته باشند مشاور آژانس هواپیمایی برایشان تصمیم می‌گیرد. (منطقه یخچالی، دره یوسمایت، کالیفرنیا)

 

آژانس هواپیمایی با دانستن این اطلاعات تضمین می‌کند مقصدی ایده‌آل و سفری که در آن مسافران نهایت لذت را ببرند ترتیب دهد. تا لحظه فرود هواپیما مقصد یک راز خواهد بود و کسی از آن خبر ندارد. (لوماجانگ رجنسی، جاوا، اندونزی)

 

اگر مسافران دوست داشته باشند به مناطق بکرتر سفر کرده و بیشتر در دل طبیعت باشند، این آژانس مسافرتی برای مسافران کلاس آموزش کمک‌های اولیه برگزار می‌کند. (غار یخی Gigjökull ، ایسلند)

 

در روز اول سفر مقصد برای مسافران مشخص می‎شود. البته گاهی مسافران دو سفر در پیش دارند و در این صورت با جت اختصاصی یا هلیکوپتر به مقصد بعدی که معمولا نزدیک مقصد اول است می‌روند. (درخت یوشوا، کالیفرنیا)

 

به محض رسیدن به مقصد درباره برنامه به مسافران توضیحاتی داده می‌شود و به آن‌ها یک نقشه آفلاین و تلفن ماهواره‎ای داده می‎شود. همچنین تجهیزاتی در اختیارشان قرار می‌گیرد که از ایمنی‌شان اطمینان حاصل شود. (موجستروکا، اسلونی)

 

تا زمانی که لازم نشود مسافران به تنهایی از گروه همراهشان دور نمی‌شوند. (Jökulsárlón، ایسلند)
  «بهترین روز زندگی» ؛ تجربه بی‌نظیر سفر به بکرترین نقطه کره‌زمین
گاهی در صورت درخواست خود مسافران آن‌ها می‌توانند به چند مقصد که حتی دور از هم هستند به صورتی سریالی و پشت سر هم سفر کنند. (دره مرگ، کالیفرنیا)