درنگ : اصغر جهانگیر با تشریح بازدید روز گذشته سه‌شبه ۱۰ بهمن نمایندگان مجلس از ندامتگاه اوین اظهارکرد: ١١نماینده از کمیسیون‌های مختلف، هیات رئیسه مجلس، رئیس کمیسیون حقوقی قضائی مجلس و یک نماینده خانم روز گذشته از چند بند و بخش اوین بازدید کردند که هنگام ورود از وضعیت بازداشت شدگان اخیر، نحوه آزادی، مدت بازداشت آنان در اوین و اینکه در حال حاضر خانمی در رابطه با اعتراضات اخیر بازداشت نیست به این نمایندگان گزارشی ارائه شد.

جهانگیری در پاسخ به این پرسش که ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی مجلس از وجود یک بازداشتی زن در اوین خبر داده بود، گفت: بله، خانمی هم بازداشت است اما موضوع بازداشتش ربطی به ناآرامی‌های اخیر ندارد و این خانم در ارتباط با بحث دیگری بازداشت شده است که نمایندگان با او هم ملاقات کردند.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با بیان اینکه نمایندگان مجلس حاضر در اوین از محل خودکشی یک بازداشتی هم بازدیدی داشتند، اظهارکرد: نمایندگان فیلم مربوط به خودکشی را دیدند که چگونه این فرد در زمانی که پاسی از شب گذشته بود، وارد دستشویی شد و با استفاده از یک کیسه زباله آن را به طناب تبدیل و خود را حلق آویز کرد.

وی اضافه کرد: نمایندگان پس از ملاقات با بازداشتی‌های ناآرامی‌های اخیر به دو بند دیگر قرنطینه و بند ٢٠٩ هم رفتند و با بازداشتی‌های اخیر در رابطه با مسائل مختلف صحبت کردند و نقطه نظراتشان را شنیدند.

جهانگیر با بیان اینکه نمایندگان در نهایت از وضعیت بازدید راضی بودند، گفت: آنچه مشهود است اینکه سازمان زندان‌ها اکنون مشکل اعتبار دارد و اگر در جایی کاستی مشاهده می‌شود به دلیل همین کمبود بودجه است که این موضوع را با نمایندگان درمیان گذاشتیم.

وی اضافه کرد: نمایندگان نسبت به این موضوع قول دادند و گفتند که در مجلس شورای اسلامی بحث افزایش بودجه سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور را پیگیری می‌کنند.