درنگ:سرویس های بهداشتی و حمام باید محیطی آرامش بخش و بسیار تمیز داشته باشد.

رنگ یکی از مهمترین شاخصه های سرویس های بهداشتی است،استفاده از رنگ‌های روشن یا گرم مانند کرم، شیری، شکلاتی روشن یا نسکافه‌ای هم آرامش فضا را بیشتر می کند و هم از سردی و رطوبت این فضا را کمتر می کند.

استفاده از رنگ آبی نشان دهنده ی دریا و آب، آرامش و تمیزی فضا را بیشتر جلوه می کند.استفاده از رنگ های گرم در قسمت هایی از کابینت ها و قفسه ها می تواند گرمای محیط و آرامش آن را بیشتر کند.رنگ های تیره باید به صورت محدود استفاده شود در غیر این صورت باعث کوچک تر نشان دادن محیط و عدم آرامش می شود.

استفاده از قفسه ها برای نگهداری منظم و جلوگیری از شلوغی در سرویس های بهداشتی بسیار اهمیت دارد.

می توان این قفسه بسته باشد و محتویات داخل کابینت ها دیده نشود و یا در قفسه های باز قرار گیرند که می تواند باعث جذاب تر شدن فضای سرویس ها شود.استفاده از وسایل تزیینی در سرویس ها و حمام ها مانند شمع ها و گل ها می تواند به افزایش آرامش و از بین بردن تنش های روزانه کمک کند و محیط شیک و تمیزی را خلق کند.

جدا کردن فضای حمام اگر حمام و دستشویی در یک فضا ساخته شده باشند،هم محیط را تفکیک تر شده نشان می دهد و هم تر بودن حمام را جدا می کند.در حمام ها می توان فضای پشت دوش حمام یا قرار گیری روشویی را با تغییر متریال زیبا تر کرد.

نورپردازی یکی از مهم ترین اصول معماری داخلی هر یک از فضاهاست در سرویس ها قرار گیری نور در اطراف آینه ها بسیار مهم است و باید توجه شود که نور پشت سر کاربر قرار نگیرد که سایه ی خود را روی آینه ببیند و تصویر را غیر واقعی ببیند.

دیگر ترفند های نورپردازی نظیر نورپردازی های موضعی و پنهانی،استفاده از آینه در ابعاد بزرگ داخل فضا برای بازتاب نور،استفاده از وسایل تزیینی کوچک که به نورپردازی فضا کمک می کنند نظیر فانوس های کوچک و شمع و استفاده از کف پوش ها و دیوارپوش هایی با رنگ های روشن و دکوراسیون بخش هایی که در تقسیمات فضایی به عنوان بخش ” تر” (خیس) شناخته شده اند،کف پوش ها و دیوارپوش ها بسیار مهم بوده و از نظر بهداشت و پاکی فضا در کنار زیبایی های ظاهری مورد توجه قرار می گیرند.