درنگ : ساعت ۳:۳۰ بامداد دیروز ۱۷ آذر ماه حادثه گرفتار شدن یک تیم کوهنوردی ۱۵ نفره در ارتفاعات اشترانکوه شهرستان ازنا به هلال احمر اعلام شد. در ساعت ۷ صبح تیم‌های امداد کوهستان به همراه بالگرد امدادی اورژانس و هلال احمر به محل ریزش بهمن رفتند. در  بررسی‌های اولیه مشخص شد ۱۴ کوهنورد اهل مشهد برای فتح قله «کول جنو» به همراه یک راهنما از الیگودرز راهی ارتفاعات اشترانکوه شده و در مسیر برگشت گرفتار برف و کولاک و بهمن می شوند.

پنج عضو این گروه در پناهگاه از مرگ حتمی نجات یافته و ۹ نفر دچار بهمن می‌شوند. از صبح دیروز تاکنون جسد چهار کوهنورد از زیر بهمن خارج شده است.

  امیدی به زنده‌ماندن کوهنوردان گم‌شده در اشترانکوه نیست | اگر برف ببارد جست‌وجو به بهار موکول می‌شود

محمد باقر محمدی معاون امدادو نجات هلال احمر لرستان با اشاره به آغاز دوباره جستجو برای یافتن کوهنوردان مفقود شده گفت: از صبح امروز با روشن شدن هوا بلافاصله تیم‌های زمینی و هوایی هلال احمر استان به همراه تیم‌های کوهنوردی و کمکی که از مشهد به لرستان آمده اند، جستجو را آغاز کردند.

وی ادامه داد: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا پایان امروز بتوانیم ردی از کوهنوردان به دست آوریم اما امکان زنده ماندن این افراد در حد صفر است.

به گفته محمدی در سال ۸۴ حادثه‌ای مشابه در دهلیز چپ همین قله رخ داد که اجساد کوهنوردان کشته شده تابستان سال آینده کشف شد.

محمد حسین کبادی رئیس تیم‌های امداد کوهستان هلال احمر گفت: از صبح امروز تیم‌های امدادی و جستجوی کوهستان هلال احمر با دو فروند بالگرد به محل ریزش بهمن اعزام شدند.

وی ادامه داد: احتمال ریزش دوباره بهمن وجود دارد به همین دلیل کار با احتیاط پیش می‌رود. به جز تیم‌های امدادی و کوهنوردان حرفه‌ای هیچ کس نمی‌تواند به ارتفاعات اعزام شود، به همین دلیل از مردم می‌خواهیم به محل حضور تیم‌های امدادی مراجعه نکنند.

  فیلم | لحظه پیدا شدن کوهنوردان مشهدی توسط بالگرد اورژانس هوایی

پیکر سومین، چهارمین، پنجمین و ششمین کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات اشترانکوه دقایقی قبل پیدا شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان در این زمینه گفت: پیکر چهارم مربوط به امان‌الله جوکار است. همچنین پیکر مجید تراب‌زاده صبح امروز پیدا شد. جسد دو کوهنوردی که دیروز پیدا شده بودند نیز متعلق به علیرضا عامری و مرتضی غلامپور بود.

اسامی ۶ کوهنوردی که جسد آنها پیدا شده است به این شرح است: علیرضا عامری، مجید زاده تراب، مرتضی غلامپور، امان الله جوکار، مهشید جانمحمدی و ناصر اکبری.