درنگ: همه می‌دانند که استرس می‌تواند مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند، از سردرد تا کمردرد، فشار خون بالا و مشکلات قلبی. اما این واقعیت دارد که استرس می‌تواند باعث ریختن دندان شود؟ بله، درست است! دمی مور هنرپیشه مطرح هالیوود هم این موضوع را تائید کرده است.

او که در برنامه‌ای تلویزیونی حضور داشته از دلیل افتادن دو دندانش گفته است: دوست داشتم بگویم دندان‌هایم مثلا به دلیل افتادن به زمین هنگام اسکیت یا چیزی شبیه به این از بین رفته اند اما دلیلش این نبوده است.

این اولین بار نیست که دمی مور درباره استرس صحبت می‎‌کند. او سال ۲۰۰۹ هم در توئیترش عکسی از خودش قرار داده بود که در آن دو دندان جلویی‌اش افتاده بودند. در توضیح دلیلش هم نوشته بود که به خاطر فشار دادن زیاد دندان‌ها روی هم به خاطر استرس این اتفاق برایش افتاده است.

جنت زیف، دندانپزشک با تجربه و سرشناس وسچستر نیویورک در این باره می‌گوید: استرس می‌تواند از نظر فیزیکی هم به بدن ضربه بزند. وقتی صحبت از استرس می‌شود بیشتر امراضی مانند فشار خون به ذهن انسان می‌رسد، اما مشکلات دیگری هم هستند که ناشناخته مانده‌اند. برای مثال تاثیری که استرس بر روحیه انسان می‌گذارد باعث ایجاد باکتری‌هایی در دهان شود. این باکتری‌ها بیشتر موجب امراض قلبی می‌شوند اما می‌توانند باعث افتادن دندان‌ها هم بشود.