درنگ : یک مدل ۱۴ ساله روس بعد از یک فشن شو ۱۲ ساعتی در چین فوت کرد. ولادا زیوبا قبل از این که برای کت‌واک شانگهای روی صحنه برود جانش را از دست داد. او دو روز در کوما بود و بعد از آن فوت کرد و پزشکان دلیل مرگش را مننژیت مزمن همراه با خستگی بیش از اندازه اعلام کردند.

او زمانی که در انتظار حضور بعدی‎اش روی صحنه بوده با افزایش بیش از اندازه دمای بدن مواجه می‎شود. گفته شده او از این که بخواهد زمانی را صرف حضور نزد تیم پزشکی مجموعه کند ترس داشته و می‎خواسته طبق قراردادش به ساعات کاری متعهد باشد.

 

مرگ مدل در چین

همچنین او به این دلیل که در چین بیمه درمانی نداشته به بیمارستان منتقل نشده است که این موضوع برای آژانس مدلینگ چینی که با او قراردادی ۳ ماهه منعقد کرده دردسر بزرگی خواهد شد. چین سالانه تعداد زیادی از مدل‌های نوجوان که اکثرا بین ۱۴ تا ۱۶ سال سن دارند را از روسیه به خدمت می‎گیرد تا از آن‌ها در کت‌واک‌ها استفاده کند.

بدتر این که مادر این مدل جوان به دلیل آماده نشدن ویزا نتوانسته قبل از مرگ به دخترش برسد. او در گفتگو با شبکه‌ای تلویزیونی گفته است: او با من تماس گرفت و گفت بیش از اندازه خسته است و فقط دوست دارد بخوابد. خود من هم نخوابیدم و سعی کردم مدام با او تماس بگیرم. به او التماس کردم به بیمارستان برود.

خانواده این مدل جوان از سفارت روسیه در چین خواستند تا برای پیگیری موضوع نهایت همکاری را با آن‌ها داشته باشد.